Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Alocasia longiloba Alokazja

Cena: 43,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-03490-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Alocasia longiloba Alokazja

Alokazja longiloba to roślina o strzałkowatych, podłużnych liściach. Piękne bordowe spody i jasne nerwy.  Można wyhodować ją z bulwy.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Alokazja longiloba - kolekcjonerska

Alocasia longiloba to idealna propozycja żywej dekoracji do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz!  Jej nazwa odmianowa nawiązuje do kształtu liści, które są nieco bardziej wydłużone, niż u innych przedstawicieli tego gatunku. Wierzchnia warstwa blaszki przybiera odcień głębokiej, ciemnej zieleni, przeciętej siatką jasnych, szeroko rozstawionych nerwów. Kolejnym walorem, dopełniającym wyjątkowości tej rośliny jest kolor różowy, który występuje w dwóch odsłonach – jasnoróżowym na łodygach oraz bordowym na spodniej stronie liścia. Alokazja longiloba przybiera kępiasty, elegancki pokrój, liście są twardawe i wyglądają efektownie zwisając na wydłużonych ogonkach. Jej maksymalna wysokość w warunkach domowych to około 50 cm. Kwiatostany Alokazji longiloba nie mają walorów dekoracyjnych. Przy odpowiedniej pielęgnacji w bryle korzeniowej tworzą się bulwy, które można pobrać i ukorzenić jako osobne rośliny lub pozostawić w podłożu, żeby z czasem zagęściły doniczkę z sadzonką mateczną. 

Walory Alokazji longiloba:

  • strzałkowaty kształt liści
  • różowe łodygi
  • kontrastowe spody liści
  • rzadko spotykana w sprzedaży
  • ciekawy pokrój

Pielęgnacja alokazji

Alokasia Longiloba preferuje gleby żyzne, próchnicze, umiarkowanie wilgotne, przepuszczalne, zdrenowane. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Stanowisko powinno być jasne, jednak nie bezpośrednio nasłonecznione. Roślina najlepiej czuje się w temperaturze około 18-21 st.C. Uwielbia dużą wilgotność powietrza, dlatego konieczne jest jej delikatne zraszanie miękką wodą. Rośliny nie można przelać, ani przesuszyć. W okresie zimowym podlewanie należy znacznie ograniczyć. Od wiosny do jesieni alokazię zasilamy co dwa tygodnie nawozem do roślin zielonych. Młodsze rośliny przesadzamy wiosną każdego roku, u starszych okazów wystarczy wymienić wierzchnią warstwę podłoża.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla zaawansowanych
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Alocasia longiloba Alokazja

Alocasia longiloba Alokazja

Alokazja longiloba to roślina o strzałkowatych, podłużnych liściach. Piękne bordowe spody i jasne nerwy.  Można wyhodować ją z bulwy.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty