Elegancką i oryginalną ozdobą metalowych powierzchni mogą stać się doniczki na magnes. Za pomocą trzech ukrytych magnesów mocujemy magnetyczne osłonki na dowolnym elemencie z metalu. A jeśli nie ma w pobliżu takiej płaszczyzny, wystarczy samoprzylepna taśma magnetyczna, którą przyklejamy np. do ściany. Zieloni lokatorzy okupują już bowiem nie tylko parapety, czy regały naszych domów i mieszkań. Coraz częściej tworzymy dla nich specjalne kwietniki lub konstrukcje do montowania na ścianie, tzw. green walle. Drobne doniczki na magnes z pewnością ubogacą nawet niewielkie przestrzenie, tworząc, przykuwające wzrok, mini ogrody wertykalne.

Ceramiczna osłonka magnetyczna - idealna doniczka na lodówkę

Prawdopodobnie każdy z nas posiada w domu sprzęt AGD, w skład którego niewątpliwie wchodzi lodówka. O ile nie jest ona zabudowana, może stanowić idealną powierzchnię dla zawieszenia magnetycznych osłonek. Umieszczając w nich zioła, takie jak bazylia, oregano, czy mięta, wykorzystamy potencjał doniczek na magnes w sposób praktyczny Świeże przyprawy będziemy mieli zawsze pod ręką, a ich przyjemny zapach wprowadzi przyjemną aurę. Magnetyczne osłonki sprawią, że kuchnia nabierze charakteru, a umieszczone w nich rośliny wprowadzą spokój i przytulną atmosferę do wnętrza.

Oryginalna forma kulistych osłonek na magnes

Ceramiczne doniczki o kulistej formie mają płasko ścięty tył, tak aby mogły swobodnie przylegać do metalowej powierzchni. Niewielkie wymiary pozwolą na wyeksponowanie oplątw, czy sukulentów, tworząc uroczy zestaw dopasowany do danego wnętrza. Wśród wzorów znaleźć możemy klasyczne szkliwione białe lub czarne osłonki oraz połączenie bieli i czerni w postaci wzoru poziomych pasów. Ciekawą propozycją są doniczki na magnes dekorowane wzorem imitującym słoje drewna. To elegancka dekoracja ściany wpisująca się w nurt hygge. Osłonki dostępne są w czterech odcieniach drewna oraz w dwóch rozmiarach Ø 5 cm i Ø 7 cm. Średnica otworu osłonki wynosi odpowiednio 4 i 6 cm.

Magnetyczne doniczki w ciekawy sposób wyeksponują niewielkie rośliny

W doniczkach typu magnes można z powodzeniem uprawiać wszelkie rośliny niewymagające bezpośredniego nasłonecznienia oraz dużej ilości wody. Doskonale sprawdzą się np. niewielkie sukulenty, np. haworsje, czy patyczaki (rhipsalisy), kaktusy oraz tillandsie, które umieszczamy bezpośrednio do osłonki bez podłoża. Szczegółowe informacje na temat uprawy oplątw znajdziecie w naszym artykule "Oplątwy (Tillandsia) –poradnik dla początkujących.". Zanim umieścisz sukulenty w magnetycznych osłonkach, koniecznie przeczytaj wpis "Przesadzanie kaktusów i sukulentów".