Najbardziej skuteczny sposób na ZIEMIÓRKI - bez chemii  SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Doniczka kokosowa COCO NATURE - rozmiar do wyboru

Cena: 3,99 zł

Nowy produktB B

Pytanie o Produkt

Doniczka kokosowa COCO NATURE - rozmiar do wyboru

Ekologiczna doniczka pozwala na szybkie i skuteczne tworzenie masy korzeniowej. Ściany z naturalnego włókna kokosowego zapewniają optymalną dla korzeni gospodarkę powietrzno- wodną oraz zwiększają przyswajanie makro i mikroelementów przez roślinę.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Rabaty ilościowe

Podobne produkty

Więcej informacji

Doniczka kokosowa COCO NATURE - rozmiar do wyboru

Oddychająca doniczka z włókna kokosowego – wkład do osłonki

Jeśli jesteś miłośnikiem osłonek na doniczki, które zachwycają kolorami i kształtami, ten produkt jest dla Ciebie! Osłonka to dekoracyjne naczynie bez otworu odpływowego w dnie. Pełna jej nazwa to osłonka na doniczkę. Sadzenie rośliny bezpośrednio do osłonki, bez zapewnienia drenażu, jest częstym błędem, który może prowadzić do obumarcia sadzonki, ponieważ uniemożliwiony jest prawidłowy przepływ wody i powietrza. Z pomocą przychodzi doniczka – wkład. W specjalistyczne naczynie z otworami w dnie, sadzimy roślinę, a następnie wkładamy do ozdobnej osłonki.

doniczka ekologiczna coco nature

W przeciwieństwie do zwykłych doniczek, oddychająca doniczka z włókna kokosowego pozwala na szybkie i skuteczne tworzenie zdrowej masy korzeniowej. Ściany z naturalnego materiału zapewniają dostęp korzeni do powietrza, niwelując rozwój patogenów odglebowych oraz gwarantując optymalne warunki do silnego wzrostu. Zwiększony pobór wody oraz lepsze przyswajanie makro i mikroelementów,  korzystnie wpływa na zdrowie i wygląd roślin domowych. Ściany donicy stanowią również doskonałą termoizolację, chroniącą korzenie przed działaniem zbyt wysokich i zbyt niskich temperatur. Włókno kokosowe  to biodegradowalny, wyselekcjonowany materiał, bezpieczny dla środowiska. Korzenie mogą swobodnie przerastać ścianki doniczki, wówczas możemy bezpiecznie sadzić rośliny do większego pojemnika, bez ryzyka uszkodzenia ich korzeni. Przed posadzeniem rośliny, donicę moczymy w wodzie, żeby napęczniała. Włókno kokosowe ma zdolność magazynowania wody w większych ilościach, aby następnie oddawać ją roślinie. Rezultaty uprawy roślin domowych w naturalnych doniczkach są podobne do aeroponiki i hydroponiki.

Doniczka, charakteryzuje się naturalnym wyglądem, który może stać się atutem we wnętrzach w stylu rustic lub nowoczesnych pomieszczeniach z użytymi materiałami ekologicznymi. Jeśli chcesz używać doniczki COCO NATURE bez osłonki, koniecznie zaopatrz się w podstawki o odpowiedniej średnicy.

walory doniczki kokosowej

Doniczki COCO NATURE w porównaniu do plastikowych doniczek produkcyjnych

Najpopularniejsze doniczki obecne na rynku (zwane technicznymi lub produkcyjnymi) są wykonane z plastiku, który dusi system korzeniowy. Plastikowe doniczki posiadają wprawdzie otwory w dnie, które pozwalają wodzie odpływać. Pomimo tego najczęstszym problemem, z jakim zmagają się nasi klienci jest częste przelewanie roślin. Objawia się to głównie podgniwaniem korzeni,  żółknącymi, opadającymi liśćmi oraz występowaniem chorób grzybowych. Nowością na rynku i ciekawą alternatywą są doniczki wykonane z włókna kokosowego. Naturalny surowiec, z którego wykonane są doniczki, powoduje, że doniczka jest przepuszczalna na całej powierzchni, dzięki czemu nie musi posiadać otworów w dnie. Biodegradowalny materiał różni się w użytkowaniu od plastikowych wkładów sposobem przesadzania. W przypadku tradycyjnych doniczek wyjmujemy roślinę z pojemnika, co generuje ryzyko uszkodzenia korzeni. Trudno też o sprecyzowanie momentu, w którym system korzeniowy jest już na tyle duży, że wymaga przesadzenia (chyba, że używamy przezroczystych doniczek-wkładów). Doniczki COCO NATURE pozwalają korzeniom na swobodne przerastanie  ścian wkładu. Wówczas wystarczy umieścić roślinę wraz z wkładem do większej doniczki i uzupełnić pustą przestrzeń podłożem. Dzięki użyciu doniczek z włókna kokosowego ogranicza się również ilość zużytego plastiku w środowisku.

Te rośliny wybrałyby doniczkę-wkład z włókna kokosowego

Egzotyczne rośliny domowe w naturze zamieszkują głównie lasy tropikalne, których warunki klimatyczne są zgoła odmienne od naszych. Wilgoć czerpią przede wszystkim z powietrza, a ich podłoże pozostaje raczej wilgotne, niż mokre. Te różnice powodują, że uprawa roślin równikowych w warunkach domowych jest bardzo trudna – zwłaszcza w sezonie grzewczym. Oprócz dopasowania odpowiednio przepuszczalnego podłoża należy więc przyjrzeć się częstotliwości podlewania, która znacząco wpływa na rozwój korzeni. Wyznacznikiem, stanowiącym o odpowiedniej przepuszczalności doniczek jest system korzeniowy, który bardzo szybko reaguje na brak dostępu do powietrza i zaleganie wody.

Szczególnie wrażliwe na zalanie są alokazje, ceropegie, draceny, hoje, odmiany o dużej ilości tkanek bezchlorofilowych np. epipremnum 'N'joy' i ‘Happy Leaf’, filodendrony–zwłaszcza ‘Prince of Orange’, monstera 'Monkey Mask'peperomia zwisająca i 'Pepperspot', Senecio rowleyanus.

Planujesz wiosenne przesadzanie roślin doniczkowych?

Zadbaj o odpowiednią ilość doniczek typu wkład. Wiemy, że w Twoim domu parapety są pełne roślin i już masz upatrzone nowe pozycje do roślinnej kolekcji. W sklepie Zielony Parapet znajdziesz doniczki–wkłady COCO NATURE w trzech rozmiarach: Ø8cm, Ø10cm i Ø16cm.

Rozmiar doniczki ma znaczenie. W doborze tej idealnej, istotne są jej wielkość i głębokość. Te parametry muszą odpowiadać wymaganiom systemu korzeniowego rośliny i preferencjom jego rozrastania się. Dla przykładu: sukulenty i kaktusy mają zwykle płytki system korzeniowy, dlatego wymagają małych naczyń o niewielkiej głębokości. Gabaryty doniczki muszą być proporcjonalne do wieku i rozmiaru rośliny. Sprawdź także nasz wpis blogowy  o tym, jak często powinno się przesadzać rośliny doniczkowe.

Doniczka wkład dostępna jest w trzech wymiarach:

wymiary doniczki kokosowej

Rozmiar, który chcesz kupić wybierzesz z listy znajdującej się nad przyciskiem DODAJ DO KOSZYK

Opis

Kolorbrązowy
Fakturamat

Rabaty ilościowe

IlośćCenaOszczędzasz
5 3,49 zł Do 2,50 zł
5 3,49 zł Do 2,50 zł
5 3,49 zł Do 2,50 zł
10 2,99 zł Do 10,00 zł
10 2,99 zł Do 10,00 zł
10 2,99 zł Do 10,00 zł

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Doniczka kokosowa COCO NATURE - rozmiar do wyboru

Doniczka kokosowa COCO NATURE - rozmiar do wyboru

Ekologiczna doniczka pozwala na szybkie i skuteczne tworzenie masy korzeniowej. Ściany z naturalnego włókna kokosowego zapewniają optymalną dla korzeni gospodarkę powietrzno- wodną oraz zwiększają przyswajanie makro i mikroelementów przez roślinę.

Podobne produkty