Czas realizacji zamówienia to aktualnie 5-7 dni. Brak możliwości modyfikacji zamówień!

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Echeveria costarii Eszeweria

Cena: 7,99 zł

2-A-06-02482-NA-K2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Echeveria costarii Eszeweria

Piękny sukulent w formie symetrycznej, gwiazdkowatej rozety o szerokich, wzniesionych i ostro zakończonych, mięsistych liściach. Zielono barwa z purpurowymi rumieńcami.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Więcej informacji

Eszeweria costarii 

Eszeweria costarii jest pięknym gatunkiem, który tworzy symetryczne, foremne, gwiazdkowate rozety osiągające 18 cm średnicy i 15 cm wysokości. Grube, mięsiste, szerokie liście o łopatkowatym kształcie ubarwione są na zielono, mają błyszczącą powierzchnię, a ich obłe brzegi i wierzchołki rumienią się odcieniami purpury. Tworzy to piękny kontrast na tle zieleni i wyraziście podkreśla kształt liści. Charakterystyczny dla tego gatunku jest wzniesiony pokrój liści i ostro zakończone, zabarwione na purpurowo wierzchołki, które tworzą piękny i regularny barwny wzór na tle zieleni. Patrząc na rozetę z góry widzimy geometryczny motyw mandali, który uspokaja wzrok, pomaga w skupieniu uwagi, koncentracji oraz wyciszeniu się. Echeveria costarii będzie pięknie prezentowała się wyeksponowana jako pojedyncza roślina, zwłaszcza w stylowej doniczce lub w kompozycjach z innymi eszeweriami i sukulentami. Jak wszystkie eszewerie należy do roślin łatwych w uprawie, niekłopotliwych i odpornych na suszę.

 Walory Echeverii Costarii:

  • atrakcyjna forma symetrycznej rozety
  • zielone ubarwienie z purpurowymi rumieńcami
  • wzniesione i ostro zakończone liście
  • niewielkie rozmiary
  • sukulent łatwy w uprawie

Wymagania Echeverii:

  • stanowisko jasne, słoneczne
  • oszczędne nawadnianie (gdy wierzchnia warstwa podłoża jest sucha)
  • nie należy dopuścić do rozlania wody na powierzchni rozety
  • przepuszczalne, zdrenowane podłoże
  • należy usuwać martwe liście z dna rośliny

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. 

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowiskosłoneczne
Docelowa wysokość10-30 cm
Wymagania wodneniskie
Kolor liściwielobarwny
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójrozety
Kategoria odporności na chłódF -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Echeveria costarii Eszeweria

Echeveria costarii Eszeweria

Piękny sukulent w formie symetrycznej, gwiazdkowatej rozety o szerokich, wzniesionych i ostro zakończonych, mięsistych liściach. Zielono barwa z purpurowymi rumieńcami.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

 snowflake-512.png 

Wysyłka roślin w okresie jesienno-zimowym 

Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem?

Rośliny otulamy piankowym wypełnieniem izolującym przed wnikaniem chłodu. W przypadku spadków temperatur poniżej 0 st. C do paczki z wrażliwymi roślinami dodajemy specjalną saszetkę z substancją chemiczną wytwarzającą ciepło w pudełku i podnoszącą temperaturę wewnątrz paczki (tzw heatpack). Koszt heatpacka jest wliczony w średnią cenę przesyłek w okresie zimowym. Dodatkowo paczka z roślinami izolowana jest wewnątrz wypełnieniem z włóknistej pianki, która izoluje zawartość od chłodu wnikającego z zewnątrz. 

W jaki sposób dobieramy sposób zabezpieczenia roślin o różnej wrażliwości roślin na chłód? O tym przeczytasz tutaj

seramis.jpg

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem