Echeveria 'Black Tip' Eszeweria

Cena: 8,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-02483-NA-K2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Echeveria 'Black Tip' Eszeweria

Urzekający sukulent w formie symetrycznej i foremnej rozety o niebieskozielonym zabarwieniu liści z charakterystycznymi, ciemnymi wierzchołkami. Roślina łatwa w uprawie.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Eszeweria 'Black Tip' 

Echeveria 'Black Tip' jest efektownym sukulentem z rodziny gruboszowatych o niebieskozielonym wybarwieniu liści i ciemnych, punktowych akcentach. Tworzy doskonałą gwiazdkowatą rozetę, złożoną z regularnie i promieniście ułożonych łopatkowatych, mięsistych i wydłużonych liści. Znakiem rozpoznawczym eszewerii 'Black Tip' są ciemnopurpurowe, niemal czarne, zaostrzone wierzchołki liści, które wyraziście wybijają się na niebieskozielonym, jaśniejszym tle. Czarne szczytowe końcówki przypominają z wyglądu precyzyjne, cieniutkie i szpiczaste pędzelki. Na stanowisku słonecznym liście przybierają różowych i bordowych rumieńców, co szczególnie widoczne jest na ich brzegach i przy wierzchołku. Starsze i większe liście, znajdujące się na spodzie rozety ułożone są niemal horyzontalnie, a młodsze unoszą się wierzchołkami ku górze. Efektowna forma rozety oraz drobne, ale rzucające się w oczy, czarne i równomiernie rozłożone ozdobniki z pewnością sprawią, że eszeweria 'Black Tip' zachwyci nie tylko miłośników sukulentów. Urzekający wygląd plus niewielkie wymagania sprawiają, że będzie świetną rośliną również dla poczatkujących.

Walory eszewerii 'Black Tip':

  • pokrój symetrycznej rozety
  • łopatkowate, niebieskozielone liście
  • efektowne czarne końcówki liści
  • niewielkie rozmiary
  • niewymagający i łatwy w uprawie sukulent

Wymagania Echeverii:

  • stanowisko jasne, słoneczne
  • oszczędne nawadnianie (gdy wierzchnia warstwa podłoża jest sucha)
  • nie należy dopuścić do rozlania wody na powierzchni rozety
  • przepuszczalne, zdrenowane podłoże
  • należy usuwać martwe liście z dna rośliny

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów.  Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość do 10 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój rozety
Kategoria odporności na chłód E -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Echeveria 'Black Tip' Eszeweria"

Piękna

Ewa K 2021-03-31

Ta eszeweria już wygląda tak jak na zdjęciach poglądowych (nie jest małym brzydalem), więc od razu jest ozdobą i cieszy oko. No i ma piękne pazurki na końcach. :)

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Echeveria 'Black Tip' Eszeweria

Echeveria 'Black Tip' Eszeweria

Urzekający sukulent w formie symetrycznej i foremnej rozety o niebieskozielonym zabarwieniu liści z charakterystycznymi, ciemnymi wierzchołkami. Roślina łatwa w uprawie.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty