Echeveria 'Lovely' eszeweria

Cena: 24,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-09-03714-NA-K2

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Echeveria 'Lovely' eszeweria

Echeveria ‘Lovely’ to sukulent o pastelowym odcieniu chłodnej zieleni. Idealny do kompozycji z kaktusami. Kompaktowa roślina odpowiednia do każdego słonecznego wnętrza. Bezpieczna dla zwierząt.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Echeveria 'Lovely' - unikatowe sukulenty

Echeveria to sukulent, który w swoich rodzinnych stronach może rosnąć jako soliter, ale najczęściej tworzy ściśnięte kępy rozetowych główek. Zamieszkuje piaszczyste i kamieniste tereny Meksyku oraz Środkowej i Południowej Ameryki, gdzie osiąga szerokość maksymalnie 20 centymetrów. Sukulenty swoją nazwę otrzymały od łacińskiego słowa succus, które oznacza „sok”. To za sprawą grubych, pękatych liści, które mają zdolność do magazynowania wody. Echeveria ‘Lovely’ wpisuje się w tą charakterystykę - jej listki są grubaśne i marszczą się kiedy roślina nie ma dostępu do wystarczającej ilości wody. Eszeweria ‘Lovely’ swoją urodę zawdzięcza pastelowemu odcieniu chłodnej zieleni. Zaokrąglone liście ułożone są w urocze rozety, które przypominają różyczki z masy kremowej na urodzinowym torcie. Wybarwienie eszewerii jest nieco bardziej intensywne kiedy roślina ma dostęp do dużej ilości światła. Echeveria ‘Lovely’ tworzy kwiaty w kolorze różowym lub pomarańczowym. Jest bezpieczna dla zwierząt. Łatwo ją ukorzenić z liścia – wystarczy oderwać go i wetknąć do przepuszczalnego podłoża.

Walory eszewerii ‘Lovely’:

  • kompaktowa roślina
  • rozetowy pokrój
  • pastelowe, pudrowe wybarwienie
  • łatwa w pielęgnacji
  • bezpieczna dla zwierząt

Wymagania Echeverii ‘Lovely’:

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści srebrzysty
Kolor kwiatów pomarańczowy
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój rozety
Kategoria odporności na chłód F -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Echeveria 'Lovely' eszeweria

Echeveria 'Lovely' eszeweria

Echeveria ‘Lovely’ to sukulent o pastelowym odcieniu chłodnej zieleni. Idealny do kompozycji z kaktusami. Kompaktowa roślina odpowiednia do każdego słonecznego wnętrza. Bezpieczna dla zwierząt.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty