Tydzień DARMOWEJ DOSTAWY! Skorzystaj z darmowej dostawy DPD Pickup przy zamówieniu powyżej 129 zł! Sprawdź ofertę!

Aglaonema 'Chamaeleon Candy'

Cena: 69,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-B-12-03100-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Aglaonema 'Chamaeleon Candy'

Pstrolistna, dwubarwna odmiana aglonemy o obficie nakrapianych, zielono - różowych liściach. Tworzy zwarty i kępiasty pokrój. Roślina cienioznośna.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Aglonema 'Chamaeleon Candy' -miniaturowa, nakrapiana

Aglonema w naturze rośnie w lasach tropikalnych Środkowo-Wschodniej Azji. Mimo, że jej naturalnym środowiskiem są wiecznie zielone lasy deszczowe, to świetnie przystosowuje się do warunków w naszych mieszkaniach. Jest łatwa w uprawie, odporna i mało wymagająca. Dodatkowo jest jedną z niewielu roślin o pstrych liściach, które poradzą sobie w gorszych warunkach oświetleniowych. Idealnie nadaje się dla osób, które w nieskomplikowany sposób chcą wprowadzić nieco koloru do domowego wnętrza.

Aglonema 'Chamaeleon Candy' jest odmianą o pstrym wybarwieniu, która ożywi i ubarwi cieniste wnętrza. Kontrastowa kolorystyka oraz obfite nagromadzenie pstrokatych cętek i plamek będzie energetycznym bodźcem dla oczu i radosnym akcentem we wnętrzu. Odmiana ta ma zwarty, kępiasty pokrój, należy do odmian o niższym wzroście i dorasta do ok. 40 cm wysokości. Liście, jak na dość krępy wzrost, są dość okazałe. Mają lancetowaty kształt o zdecydowanie szerszej środkowej części i ostro zakończonych wierzchołkach. Środek blaszki ozdabiają nierównomiernie rozsypane, wyraźne, różowe cętki, plamy i odbarwienia o różnej wielkości, natomiast brzegi okala nieregularny zielony margines, rozszczepiający się miejscowo na plamiste cętki, które zazębiają się z różowymi odbarwieniami. Całość tworzy zaskakujący, abstrakcyjny malunek, a pstrokaty deseń na liściach może kojarzyć się z efektownym ubarwieniem kameleona. Młodsze liście są zwykle jaśniejsze i mają mniej wyraziste wybarwienie, lecz z wiekiem nabierają intensywnego kolorytu. Każdy liść jest niepowtarzalnie wybarwiony ze zdecydowaną przewagą różowych deseni. Aglonema 'Chamaeleon Candy' będzie znakomicie prezentowała się w towarzystwie innych odmian, zarówno jednobarwnych, jak i pstrokatych.

Walory aglaonemy 'Chamaeleon Candy':

  • zielono – różowa kolorystyka
  • pstrokate wybarwienie
  • atrakcyjne liście
  • zwarty, kępiasty i krępy pokrój
  • łatwa uprawa
  • roślina cienioznośna

Wymagania i pielęgnacja Aglaonemy

Aglonema preferuje stanowisko półcieniste lub jasne z rozproszonym światłem. Dla uzyskania pięknego wybarwienia potrzebuje jednak większej ilości światła. Lubi miejsca ciepłe o temperaturze 20 – 25°C , w zimie zniesie temperaturę nieco niższą. Należy jej zapewnić przynajmniej  umiarkowaną wilgotność powietrza, zwłaszcza  latem, zamgławiając bądź zraszając liście. Trzeba jednak pamiętać, że im wyższa temperatura, tym wyższa powinna być wilgotność powietrza. Jako roślina tropikalna źle znosi suszę, dlatego latem powinno się aglonemę podlewać obficie, najlepiej miękką wodą, natomiast zimą nieco oszczędniej.

Podłoże dla aglonemy powinno żyzne, próchnicze i przepuszczalne o odczynie lekko kwaśnym. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Roślinę należy dokarmiać od wiosny do końca lata co 2 tygodnie nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach. Ze względu na płaski system korzeniowy, aglonema lepiej czuje się w szerszych i niskich donicach. Nie lubi zmian miejsca i obracania. Wszystkie części rośliny zawierają toksyczny sok, który może wywoływać podrażnienia, dlatego prace pielęgnacyjne najlepiej wykonywać w rękawiczkach ochronnych.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Aglaonema 'Chamaeleon Candy'

Aglaonema 'Chamaeleon Candy'

Pstrolistna, dwubarwna odmiana aglonemy o obficie nakrapianych, zielono - różowych liściach. Tworzy zwarty i kępiasty pokrój. Roślina cienioznośna.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty