Tydzień DARMOWEJ DOSTAWY! Skorzystaj z darmowej dostawy DPD Pickup przy zamówieniu powyżej 129 zł! Sprawdź ofertę!

Hydnophytum puffi

Cena: 33,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-03256-NA-K2

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Hydnophytum puffi

Mrówcza roślina – niezwykła ciekawostka botaniczna! Żyje w symbiozie z mrówkami, a jej zgrubiała część służy im za schronienie. Rarytas dla kolekcjonerów!

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Hydnophytum puffi - mrówczelina

Hydnophytum puffi to tropikalna, epifityczna roślina, która porasta gałęzie i pnie drzew. Należy do ciekawostek botanicznych, gdyż jest przedstawicielem roślin żyjących w symbiozie z niektórymi nadrzewnymi gatunkami mrówek. Ta specyficzna relacja przynosi obopólne korzyści, gdyż mrówki otrzymują schronienie, a Hydnophytum wykorzystuje ich odchody jako składniki odżywcze. Pomiędzy korzeniem, a częścią zieloną roślina tworzy brązowoszare zgrubienie o nieregularnej, kulistej bryle i średnicy ok. 15 cm, nazywane kaudeksem. Właśnie tam mrówki drążą korytarze i tworzą sobie osobliwy „domek”. Bulwiaste zgrubienie zwieńczone jest kilkoma rozgałęzionymi, smukłymi, szarobrązowymi pędami, które w naturalnych warunkach mogą osiągać ok. 60 cm długości. Ulistnione są one wąskimi, lancetowatymi, ciemnozielonymi i delikatnie błyszczącymi liśćmi o długości 5 - 10 cm z widocznym, jaśniejszym nerwem głównym. Wraz ze wzrostem rośliny kaudeks powiększa się, jednak tempo wzrostu jest raczej powolne. Roślina zakwita drobnymi, białymi kwiatami, ale kwitnienie w warunkach domowych jest bardzo rzadkie. Hydnophytum puffi jest ciekawostką botaniczną i unikatowym rarytasem, który wzbogaci każdą kolekcję roślin. W warunkach domowych, uprawiane bez obecności mrówek będzie wymagać nawożenia.

Walory Hydnophytum puffi:

  • niezwykła umiejętność symbiozy z mrówkami
  • zgrubiały kaudeks
  • wąskie i długie liście
  • fantastyczna ciekawostka botaniczna
  • powolny wzrost
  • oryginalna ozdoba wnętrz

Wymagania Hydnophytum papuanum

Hydnophytum papuanum preferuje stanowiska dobrze oświetlone z rozporoszonym światłem. Wymaga wysokiej wilgotności powietrza i ciepła. Optymalna temperatura uprawy to 18-23 °C. Warunkiem sukcesu w uprawie hydnophytum jest przygotowanie właściwego, mocno przepuszczalnego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Gleba musi być stale lekko wilgotna, ale nie może być mokra. Podlewać należy po lekkim przeschnięciu wierzchniej warstwy podłoża. Roślina preferuje zraszanie, zwłaszcza w miesiącach zimowych, kiedy powietrze w mieszkaniach jest bardzo suche. W warunkach uprawy domowej hydnophytum nie ma możliwości symbiozy z tropikalnymi mrówkami, więc w okresie wzmożonej wegetacji powinno się regularnie dokarmiać roślinę nawozem do roślin ozdobnych. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój drzewkowaty
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Hydnophytum puffi"

Wspaniała!

Rafał L 2021-08-18

Nareszcie więcej gatunków mrówczelin. Puffi z oferty jest dużo większe niż na zdjęciu, można brać w opór w ciemno.
:))

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Hydnophytum puffi

Hydnophytum puffi

Mrówcza roślina – niezwykła ciekawostka botaniczna! Żyje w symbiozie z mrówkami, a jej zgrubiała część służy im za schronienie. Rarytas dla kolekcjonerów!

Podobne produkty