Tydzień DARMOWEJ DOSTAWY! Skorzystaj z darmowej dostawy DPD Pickup przy zamówieniu powyżej 129 zł! Sprawdź ofertę!

Ficus pumila 'Green'

Cena: 14,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie


Pytanie o Produkt

Ficus pumila 'Green'

Ficus pumila ‘Green’ to wymagająca roślina doniczkowa, która ma tendencje do gubienia liści, gdy jest nieodpowiednio pielęgnowana. Podłoże musi być stale wilgotne, inaczej jego liście mogą usychać. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Figowiec pnący 'Green' - zielonolistny

Ficus pumila ‘Green’ pochodzi ze Wschodniej Azji, gdzie można go zaobserwować zarówno płożącego się po ziemi, jak i wspinającego po pniach wysokich drzew. Wykształca rozgałęziające się, cienkie pędy, które inwazyjnie rozrastają się przy pomocy licznych korzeni czepnych. W tropikalnym lesie może osiągać nawet kilka metrów długości. Łatwo się ukorzenia. Łodygi są gęsto obsypane małymi, sercowatymi liśćmi o średnicy ok. 1,5 cm. Siatka nerwów delikatnie odznacza się na żywozielonej blaszce liściowej. W uprawie domowej Ficus pumila ‘Green’ prowadzony przy podporach, osiąga ok. 100 cm wysokości. Z racji tego, że preferuje wilgotne i ciepłe stanowiska, będzie idealną rośliną do uprawy w szklanych pojemnikach i terrariach. Efektownie wygląda prowadzony na kawałku pnia czy kory, gdyż chętnie przyczepia się do powierzchni i daje niesamowicie atrakcyjny efekt miękkiej, zielonej ścianki. W naturalnych warunkach Ficus pumila ‘Green’ wydaje owoce o gruszkowatym kształcie, które mają swoje zastosowanie m.in. w lecznictwie. Należy zadbać o utrzymanie wilgotnego, ale nie mokrego podłoża. Jego nieco „rozczochrany” pokrój doda wesołego akcentu każdemu wnętrzu i świetnie sprawdzi się w roli włosów w doniczkach o kształcie głowy.   

Walory Ficusa pumila :

  • pnący pokrój
  • umiejętność przyczepiania się do rozmaitego podłoża
  • niewielkie, sercowe liście
  • roślina idealna do uprawy w szklanych pojemnikach
  • roślina cienioznośna

Wymagania i uprawa ficusa pumila:

Fikus pumila preferuje stanowiska półcieniste bez bezpośredniego działania światła słonecznego. Jest rośliną ciepłolubną i radzi siebie nawet w wysokich temperaturach pod warunkiem stale wilgotnego podłoża. Fikus pumila wymaga systematycznego podlewania, a przesuszenie podłoża skutkuje zamieraniem rośliny. Latem należy podlewać 2- 4 razy w tygodniu, zimą w zależności od temperatury 1-2 razy w tygodniu. Preferuje wysoką wilgotność powietrza, więc wskazane jest nawet codzienne zraszanie. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Dokarmiać należy co 2 tygodnie płynnym nawozem do roślin zielonych. Wiosną zbyt długie pędy można przyciąć w celu rozkrzewiania się rośliny. Roślinę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem do roślin zielonych.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko jasne lub ocienione
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód F -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Ficus pumila 'Green'

Ficus pumila 'Green'

Ficus pumila ‘Green’ to wymagająca roślina doniczkowa, która ma tendencje do gubienia liści, gdy jest nieodpowiednio pielęgnowana. Podłoże musi być stale wilgotne, inaczej jego liście mogą usychać. 

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty