Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem? Sprawdź teraz → 

Hoya callistophylla Hoja

Cena: 199,99 zł

2-B-12-04627-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Hoya callistophylla Hoja

Jedna piękniejszych hoi! Urzeka niezwykłym ubarwieniem liści z wyrazistym, ciemnozielonym wzorem nerwów. Zakwita olśniewającymi baldachami kremowo - żółto - brązowych kwiatów.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Hoja callistophylla 

Hoya callistophylla jest tropikalnym pnączem naziemnym i epifitycznym, które w naturze można spotkać na Borneo w wilgotnym lesie równikowym, głównie w towarzystwie drzew dipterokarpus. Należy do roślin rzadko spotykanych w sprzedaży i poszukiwanych przez kolekcjonerów. Zachwyca wyjątkowo pięknymi liśćmi z wyrazistym, kontrastowym rysunkiem siatki nerwów oraz atrakcyjnymi, pachnącymi kwiatostanami. W naturalnym siedlisku osiąga ok. 5 m długości, a jej długie, elastyczne i giętkie pędy ulistnione są twardymi, grubymi i dość dużymi liśćmi o eliptycznym i lancetowatym kształcie, osiągającymi 25 cm długości i 9 cm szerokości. Blaszka liściowa ozdobiona jest efektowną, ciemnozieloną siatką nerwów, która atrakcyjnie odznacza się na jaśniejszym, soczystozielonym tle. Nawet u młodych okazów liście są stosunkowo duże i już od pierwszych chwil zachwycają atrakcyjnym wzorem. Dopełnieniem jej niezwykłej urody są baldachowate kwiatostany, złożone z 20 – 40 gwiazdkowatych kwiatów w brązowo - kremowo –żółtym kolorze. Kwiaty utrzymują się na roślinie od jednego do kilku dni, roztaczając wokół słodki zapach. Gatunek ten dobrze radzi sobie w uprawie domowej i jest mało kapryśny. Najpiękniej prezentuje się w formie pnącej przy podporach lub w wiszących pojemnikach. Dobrym stanowiskiem do uprawy tej hoi jest bliska okolica wschodniego okna, gdzie nie będzie narażona na ostre światło słoneczne.

Hoya callistophylla - walory:

  • wyrazisty, ciemnozielony wzór na liściach
  • pokrój pnący
  • piękne, kuliste kwiatostany
  • pachnące kwiaty o brązowo-żółto-kremowej barwie
  • rarytas rzadko spotykany w sprzedaży
  • roślina mało kapryśna w uprawie domowej

Hoja callistophylla - pielęgnacja (uprawa)

Hoya callistophylla jest mało kłopotliwa w uprawie oraz odporna na szkodniki  i choroby. Potrafi znieść wiele zaniedbań, jednak aby nie narażać jej na niepotrzebny stres, warto zadbać o odpowiednie warunki uprawy. Preferuje stanowisko z dużą ilością rozproszonego światła. Jest bardzo podatna na przypalenia, więc niewskazane jest dla niej miejsce na bezpośrednim słońcu. Najlepiej czuje się w temperaturze 15 °C do 25 °C  i przy wysokiej wilgotności powietrza. Lubi zraszanie. Hoja nie toleruje nadmiaru i zastoju wody, dlatego doniczka powinna mieć sporo otworów odpływowych, a podłoże musi być przepuszczalne i dobrze zdrenowane. Odpowiednim podłożem jest Podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu. Latem podlewa się hoję obficie i regularnie, ale podłoże musi przeschnąć miedzy kolejnym podlewaniem. Zimą podlewamy oszczędne, tak aby nie dopuścić do wiotczenia liści. W okresie wegetacji hoję zasila się raz w tygodniu nawozem do roślin kwitnących lub storczyków, stosując połowę zalecanej dawki. Hoja jest wrażliwa na zmianę miejsca. Nie powinno się jej przestawiać zwłaszcza przed i w trakcie kwitnienia, gdyż może to spowodować opadanie kwiatów i pąków. 

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów kremowe
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Hoya callistophylla Hoja

Hoya callistophylla Hoja

Jedna piękniejszych hoi! Urzeka niezwykłym ubarwieniem liści z wyrazistym, ciemnozielonym wzorem nerwów. Zakwita olśniewającymi baldachami kremowo - żółto - brązowych kwiatów.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

 snowflake-512.png 

Wysyłka roślin w okresie jesienno-zimowym 

Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem?

Rośliny otulamy papierowym wypełnieniem izolującym przed wnikaniem chłodu. Przy spadkach temperatur poniżej zera do paczek z roślinami, które nie lubią chłodu, dodajemy specjalną saszetkę z substancją chemiczną wytwarzającą ciepło i podnoszącą temperaturę wewnątrz paczki (tzw. heatpack). Dodatkowo przesyłka roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami, które izolują zawartość od chłodu wnikającego z zewnątrz. Koszt heatpacka i izolacji jest wliczony w średnią cenę przesyłek w okresie zimowym. 

Więcej szczegółów  tutaj

seramis.jpg