Jak chronimy rośliny przed chłodem? Bezpieczna wysyłka z ogrzewaczem  Sprawdź

Sansevieria 'Silver Frost Hahnii'

Cena: 34,99 zł


2-B-09-03182-NA-K3

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Sansevieria 'Silver Frost Hahnii'

Niska sansewieria o pokroju rozłożystej rozety i ostro zakończonych liściach, które urzekają zielono - kremowym wybarwieniem. Dodatek szarości sprawia, że wyglądają jak oszronione.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Sansewieria 'Silver Frost Hahnii' -miniaturowa o metalicznych liściach

Sansevieria 'Silver Frost Hahnii' jest niską, wyjątkowo uroczą roślinną propozycją, która bez nadmiernej troski ozdobi nawet małe pomieszczenia. Ceniona jest za piękny pokrój, niewielkie rozmiary i wyjątkowe ubarwienie. Tworzy niskie, rozłożyste rozety z regularnie ułożonych, szerokich i ostro zakończonych liści. Jej ogromnym atutem jest kremowo-zielone wybarwienie i subtelny, pasiaty deseń na liściach oraz szarawe przyprószenie, które nadaje im chłodnego, oszronionego wyglądu. Blaszka liściowa zarówno od wierzchniej, jak i od spodniej strony jest atrakcyjnie wybarwiona. Brzegi liści okala zielono -kremowy margines, który wyraziście podkreśla ich kształt. Pozostała część blaszki ubarwiona jest wieloma odcieniami zieleni i szarości o różnym stopniu nasycenia, układających się w mało wyrazisty, pasiasty deseń. Roślina ze względu na niewielki rozmiar docelowy świetnie sprawdzi się jako ozdoba parapetów, biurek i regałów, a jej tolerancja na niedobór światła sprawia, że będzie niebanalną ozdobą nawet w lekko ocienionych miejscach.

Walory Sansewerii 'Silver Frost Hahnii:

 • niski wzrost
 • atrakcyjny pokrój rozłożystej rozety
 • efektowna, zielona- kremowa kolorystyka z odcieniami szarości
 • delikatny, pasiasty deseń
 • niepowtarzalność wzoru na liściach
 • niewielkie wymagania
 • roślina cienioznośna

Wymagania sansewierii gwinejskiej

Sansevieria jest  rośliną niewymagającą, łatwą w uprawie oraz odporną na suszę. Najodpowiedniejsze będzie dla niej stanowisko jasne z rozproszonym światłem lub pół cieniste. Sansevieria nie toleruje nadmiaru wody, dlatego najlepiej zapewnić jej odpowiedni drenaż. Podłoże powinno być dość żyzne, próchnicze, przepuszczalne. Odpowiednim podłożem dla sansewierii jest podłoże dla sukulentów i kaktusów Zielonego Parapetu. Roślinę podlewamy dopiero w momencie, gdy ziemia jest zupełnie przesuszona. Zasilamy płynnym nawozem wieloskładnikowym co 3-4 tygodnie. Warto pamiętać, że sansevieria wybaczy nam każde zaniedbanie, poza zalaniem nadmierną ilością wody. Świetnie zniesie niedobór wody, nawozu, światła oraz zbyt ciasną donicę nawet przez długie tygodnie. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko jasne lub ocienione
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój rozety
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Sansevieria 'Silver Frost Hahnii'"

Silver frost

Marta O 2022-04-01

Roślina sama w sobie ładna, o ciekawym pokroju. Ale sadzonka mała, jak za taką cenę.

 • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Sansevieria 'Silver Frost Hahnii'

Sansevieria 'Silver Frost Hahnii'

Niska sansewieria o pokroju rozłożystej rozety i ostro zakończonych liściach, które urzekają zielono - kremowym wybarwieniem. Dodatek szarości sprawia, że wyglądają jak oszronione.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

Jak zabezpieczamy rośliny przed chłodem w sezonie zimowym?

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on  temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest  odpowiednio do kubatury przesyłki.

 • Przy dodatnich temperaturach zaizolujemy roślinę przed chłodem ekologicznym materiałem.
 • W zakresie temperatur 0 do -10°C zastosujemy izolację przed chłodem oraz dodamy ogrzewacz wytwarzający ciepło wewnątrz paczki.
 • Podczas mroźnych dni oraz przy temperaturze poniżej -10°C wstrzymujemy wysyłkę i czekamy na poprawę warunków atmosferycznych. Czas realizacji zostaje wówczas wydłużony.

seramis.jpg