Tydzień DARMOWEJ DOSTAWY! Skorzystaj z darmowej dostawy DPD Pickup przy zamówieniu powyżej 129 zł! Sprawdź ofertę!

Echeveria 'Pink Trumpet' Eszeweria

Cena: 14,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-05006-NA-K2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Echeveria 'Pink Trumpet' Eszeweria

Echeveria 'Pink Trumpet’, której liście w kształcie rurek przypominające trąbki, przyjmują kolor zielono-niebieski z akcentami różu na ich końcach. Rzadki okaz kolekcjonerski, który wzbudza ogromne zainteresowanie u wszystkich miłośników roślin.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Eszeweria 'Pink Trumpet’ - sukulenty kolekcjonerskie

Eszeweria 'Pink Trumpet’ to jednaciekawszych odmian eszewerii ze względu na nietuzinkowy pokrój. Fascynujący sukulent kolekcjonerski o rzadko spotykanym kształcie liści i zmiennej kolorystyce. Cechą charakterystyczną zróżnicowane grube i mięsiste liście. Wyrastające ze środka rozety blaszki liściowe zwinięte są w rurki, które na samych wierzchołkach przybierają kształt trąbek. Stąd nazwa tej odmiany - w tłumaczeniu "różowa trąbka". Nietypowy kształt liści dodatkowo podbija bardzo interesujący kolor. Pudrowy błękit na obrzeżach samej trąbki zmienia się w delikatny róż. Kolorystyka i wybarwienie całej rośliny zależne jest od intensywności i ilości światła słonecznego oraz ilości wody w podłożu. Najpiękniejsze barwy uzyskujemy w okresach słonecznych i suchych. Echeveria 'Pink Trumpetprzyjmuje kształt rozety, która może osiągnąć średnicę do 25 cm. Wiosną na długich łodygach pojawiają się różowe dzwonkowate kwiaty. 'Pink Trumpetto nietuzinkowy kultywar, dzięki swojemu kształtowi i kolorom, a do tego prosty w uprawie domowej, odporny na suszę i małe zaniedbania.

Walory Echewerii 'Pink Trumpet’:

  • charakterystyczne liście w kształcie rurek, trąbek 
  • pudrowo niebieski kolor liści z akcentami różu na brzegach  
  • rzadka kolekcjonerska odmiana
  • roślina prosta w uprawie, odporna na suszę 

Wymagania Eszeverii 

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Odpowiednie będzie specjalne Podłoże dla kaktusów i sukulentów DOKTOR GRUNT o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Najlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów.  

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści wielobarwny
Kolor kwiatów różowy
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój rozety
Kategoria odporności na chłód F -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Echeveria 'Pink Trumpet' Eszeweria

Echeveria 'Pink Trumpet' Eszeweria

Echeveria 'Pink Trumpet’, której liście w kształcie rurek przypominające trąbki, przyjmują kolor zielono-niebieski z akcentami różu na ich końcach. Rzadki okaz kolekcjonerski, który wzbudza ogromne zainteresowanie u wszystkich miłośników roślin.

Podobne produkty