Calathea 'Marion' Kalatea

Cena: 34,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie


Pytanie o Produkt

Calathea 'Marion' Kalatea

Kalatea o dekoracyjnych, owalnych liściach z pięknym, srebrzysto –zielonym rysunkiem. Kontrastowe purpurowe spody liści i ogonki liściowe podkreślają jej nietuzinkową urodę.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Kalatea 'Marion' 

Calathea 'Marion' jest odmianą o malowniczych, niezwykle dekoracyjnych, owalnych liściach, ozdobionych efektownym wzorem. Dorasta do 50 cm szerokości oraz 60 - 80 cm wysokości i tworzy zwarty, kępiasty pokrój. Zachwyca srebrzysto-zielonym ulistnieniem z pięknym, niczym ręcznie namalowanym wzorem, który imituje trzy nałożone na siebie różnej wielkości liście. Tworzy to hipnotyzujący i przyciągający wzrok efekt głębi. Na środku blaszki liściowej widnieje najmniejsza, jasnozielona plama o nieregularnych brzegach, która imituje najmniejszy z wyimaginowanych liści. Spod niego wyłania się kolejny liściasty kształt o ciemnozielonej barwie, a brzegi blaszki okala srebrzysto-zielona, szeroka obwódka z nierówno postrzępionymi brzegami, uwieńczona ciemnozielonym, cienkim marginesem. Spody liści mają barwę ciemnopurpurową, która pięknie komponuje się z purpurą ogonków liściowych. Kalatea znana jest z niezwykłej zdolności składania liści. Wieczorem liście kierują się ku górze, a rano znów rozkładają horyzontalnie. Dzięki tej umiejętności można zachwycać się ich pięknem i oglądać je każdego dnia z obu stron.

Walory kalatei 'Marion':

  • srebrzysto- zielone ubarwienie
  • piękny, paskowany wzór
  • odmiana o niskim wzroście
  • wyprostowany pokrój zwartej kępy
  • tropikalna ozdoba wnętrz

Wymagania i pielęgnacja kalatei

Kalatea preferuje stanowiska jasne o rozproszonym świetle lub pół cieniste. Do prawidłowego rozwoju konieczna jest temperatura w granicach 18-25 st C oraz duża wilgotność powietrza. Roślina powinna być codziennie zraszana. Dodatkowo możemy ustawić doniczkę na podstawce z wodą i kamyczkami. Ziemia pod uprawę musi być próchnicza, przepuszczalna, dobrze zdrenowana o odczynie lekko kwaśnym. Odpowiednim podłożem dla kalatei jest mieszanka podłoża dla roślin wilgociolubnych z dodatkiem (20%-40%) perlitu lub keramzytu lub Seramisu. Podłoże powinno być stale wilgotne, ale nie mokre, zalane. Do podlewania najlepsza będzie woda przegotowana, odstała, letnia. Kalateę zasilamy w okresie od marca do września raz na dwa tygodnie nawozem typu biohumus lub  nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach. Należy stosować połowę dawki zalecanej przez producenta. Roślinę najlepiej jest przesadzać wiosną każdego roku. Warto pamiętać, że kalatea nie znosi przeciągów oraz dużych wahań temperatury.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla zaawansowanych
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Calathea 'Marion' Kalatea

Calathea 'Marion' Kalatea

Kalatea o dekoracyjnych, owalnych liściach z pięknym, srebrzysto –zielonym rysunkiem. Kontrastowe purpurowe spody liści i ogonki liściowe podkreślają jej nietuzinkową urodę.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty