Homalomena rubra 'Emerald Gem' Homalomena pendula

Cena: 84,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-C-15-02013-NA-K3

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Homalomena rubra 'Emerald Gem' Homalomena pendula

Tropikalna homalomena o zachwycająco pięknych sercowatych liściach. Urzeka ciemnozieloną barwą i kępiastym pokrojem. Roślina cienioznośna.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Homalomena 'Emerald Gem'

Homalomena w naturze porasta podszyt wilgotnych lasów tropikalnych Azji i Ameryki Południowej. Nazwa ‘Emerald Gem’ nawiązuje do klejnotów - szmaragdów, z których barwą kojarzyć się mogą intensywnie ciemnozielone liście homalomeny. W porównaniu z innymi odmianami tego gatunku, 'Emerald Gem' swoją barwą wpada w błękit w subtelnym, wręcz fioletowym refleksem. Roślina tworzy kępiasty, zwarty pokrój i dorasta do 50 – 60 cm wysokości. Liście mają sercowaty kształt, osiągają od 10 do 20 cm długości i osadzone są na długich, zielonych ogonkach, które wyrastają z podziemnej łodygi. W dotyku liście mają woskowatą fakturę, pokryte są grubym nabłonkiem, a jednocześnie bardzo wyraźnie unerwione. Homalomena 'Emerald Gem' uprawiana jest głównie ze względu na piękne i bardzo dekoracyjne liście i chociaż może się zdarzyć, że zakwitnie, to kwiatostan nie jest zbyt atrakcyjny - mały i najczęściej ukryty wśród liści. Niewątpliwą zaletą tej rośliny jest dobra tolerancja zacienionego stanowiska, gdzie nieco spowolni swój wzrost, ale z powodzeniem poradzi sobie w gorszych warunkach oświetleniowych. Elegancka, stonowana i jednolita barwa liści i ogonków oraz uporządkowany pokrój, sprawiają że homalomena 'Emerald Gem' będzie atrakcyjną tropikalną dekoracją w każdym wnętrzu. Szczególnie efektownie będzie się wyróżniała na tle jasnych ścian czy umeblowania.

Homalomena ‘Emerald Gem’ - walory:

  • piękne, sercowate liście z wyraźnym unerwieniem
  • atrakcyjna, błękitna barwa liści
  • kępiasty pokrój
  • roślina cienioznośna
  • tropikalna ozdoba wnętrz
  • tworzy dużą masę zieleni

Homalomena pendula - wymagania:

Homalomena preferuje stanowiska dobrze lub dostatecznie oświetlone z rozproszonym światłem. Zniesie również lekkie zacienienie, jednak istnieje ryzyko, że w takich warunkach nie będzie miała idealnie wybarwionych liści i ogonków. Podłoże powinno być przepuszczalne o delikatnie kwaśnym odczynie.  Do uprawy najlepsza będzie ziemia przewiewna, przepuszczalna, torfowa. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu. Pojemnik, w którym uprawiana jest roślina musi być stabilny, zwłaszcza przy starszych egzemplarzach, ponieważ ciężka masa liści może powodować przewracanie się rośliny. Homalomena uwielbia wysoką wilgotność powietrza oraz temperaturę 28-23 °C. Nie powinna ona spadać poniżej 14 °C. W trosce o ładny wygląd liści nie należy jej zraszać tylko stosować zamgławianie. Roślinę podlewa się letnią odstaną wodą, a w sezonie wegetacyjnym, od wiosny do jesieni, co 2 tygodnie dokarmia nawozem płynnym do roślin zielonych.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści niebieski
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Homalomena rubra 'Emerald Gem' Homalomena pendula"

*

Magda B 2022-04-21

roślina ładniejsza niż na zdjęciu. w bardzo dobrym stanie, korzenie zdrowe, dużo młodych odrostów, mam nadzieję że będzie rosła bez problemów:)

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Homalomena rubra 'Emerald Gem' Homalomena pendula

Homalomena rubra 'Emerald Gem' Homalomena pendula

Tropikalna homalomena o zachwycająco pięknych sercowatych liściach. Urzeka ciemnozieloną barwą i kępiastym pokrojem. Roślina cienioznośna.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty