Hoya 'Sunrise'

Cena: 34,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie


Pytanie o Produkt

Hoya 'Sunrise'

Unikatowa hoja o przepięknie przebarwiających się liściach. Na słonecznym stanowisku mają one ciemnoczerwoną barwę z jasnozieloną siatką nerwów. Zakwita jasnoróżowymi kwiatami.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Hoja 'Sunrise' - kolorowy unikat do kolekcji

Hoya 'Sunrise' jest odmianą wyhodowaną w 1992 roku i powstałą z połączenia Hoya lacunosa z Hoya obscura. Jest rośliną poszukiwaną przez hojomaniaków i cenioną ze względu na bardzo ozdobne liście o pięknym wybarwieniu. Tworzy gęsty pnący pokrój, ale może być też uprawiana w wiszących pojemnikach. Jej długie pędy ulistnione są twardymi, mięsistymi liśćmi o lancetowatym kształcie, które pod wpływem dużej ilości światła słonecznego wybarwiają się na intensywny, ciemnoczerwony kolor, ukazując przy tym wyraziście kontrastową, jasnozieloną siatkę nerwów. Hoya 'Sunrise' zakwita pięknymi, jasnoróżowymi i kremowymi kwiatami, zebranymi w baldachowate kwiatostany. Kwiaty wydzielają przyjemny, słodko-korzenny aromat. Hoja ta należy do mało wymagających, wdzięcznych roślin i bez skompilowanej pielęgnacji oraz wysiłku będzie cieszyć oczy niezaprzeczalną urodą. W zacienionym miejscu woskowate liście będą zielone i nie tak efektownie wybarwione jak na stanowisku słonecznym, dlatego dla pięknego wybarwienia wskazana jest jej uprawa w miejscach bardzo dobrze oświetlonych.

Walory hoi 'Sunrise':

  • pokrój pnący lub zwisający
  • atrakcyjnie wybarwione, czerwono-zielone liście
  • piękny rysunek siatki nerwów
  • jasnoróżowe kwiaty o przyjemnym zapachu
  • roślina łatwa w uprawie
  • gratka dla kolekcjonerów

Wymagania hoi:

Hoya 'Sunrise' wymaga stanowiska z dużą ilością światła, ewentualnie miejsca półcienistego. Rośnie bardzo dobrze w temperaturze pokojowej od 15 °C do 25 °C i przy wysokiej wilgotności powietrza. Lubi zraszanie. Hoja nie toleruje nadmiaru i zastoju wody, dlatego doniczka powinna mieć sporo otworów odpływowych, a podłoże musi być przepuszczalne i dobrze zdrenowane. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu. Latem podlewa się hoję obficie i regularnie, ale podłoże musi przeschnąć miedzy kolejnym podlewaniem. Zimą podlewa się oszczędne, tak aby nie dopuścić do wiotczenia liści. W okresie wegetacji hoję zasila się raz w tygodniu nawozem do roślin kwitnących lub storczyków, stosując połowę zalecanej dawki. Nie powinno się jej przestawiać zwłaszcza przed i w czasie kwitnienia, gdyż może to spowodować opadanie kwiatów i pąków.

 

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści purpurowy
Kolor kwiatów różowy
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Hoya 'Sunrise'"

Hoya Sunrise

Anna K 2023-01-31

Kolejna hoya w mojej kolekcji. Stan idealny. Rośnie sobie z koleżanką hoyą Tri Color. Niestety liście się narazie nie wybarwiają, brak słońca, chociaż wisi sobie przy południowym oknie. Czekamy na wiosnę, może coś się zmieni.
ZP JESTESCIE MISTRZAMI. DZIĘKUJĘ

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Hoya 'Sunrise'

Hoya 'Sunrise'

Unikatowa hoja o przepięknie przebarwiających się liściach. Na słonecznym stanowisku mają one ciemnoczerwoną barwę z jasnozieloną siatką nerwów. Zakwita jasnoróżowymi kwiatami.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty