Bezpieczna wysyłka roślin w okresie zimowym? TAK ale tylko z ogrzewaczem! Sprawdź

Philodendron 'Purple Pyramid'

Cena: 89,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produktB B

Pytanie o Produkt

Philodendron 'Purple Pyramid'

Ciemnolistny filodendron o błyszczących, dużych i sercowatych liściach wybarwionych na purpurowo, ciemnobrązowo i ciemną zieleń. Roślinny rarytas z eleganckim połyskiem.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Filodendron 'Purple Pyramid'

Filodendron ‘Purple Pyramid’ to piękna, ciemnolistna hybryda, która zniewala wzrok wyjątkową barwą liści. Tworzy początkowo zwarty pokrój ze sztywnymi liśćmi, osadzonymi na grubych ogonkach i wyrastającymi wokół grubego pędu. W miarę wzrostu pęd wydłuża się i nabiera formy pnącej. Liście są stosunkowo duże, mają sercowaty, wydłużony i ostro zakończony kształt, a ich powierzchnia olśniewa eleganckim połyskiem. Młode liście są początkowo wiśniowe, następnie ciemnieją, by ostatecznie zachwycić rzadko spotykaną barwą - mieszanką odcieni ciemnego brązu, purpury i ciemnej zielni. Z barwą liści idealnie korelują ciemnopurpurowe ogonki liściowe. Niezwykle czarujące wybarwienie w połączeniu ze lśniącą powierzchnią blaszki nadaje roślinie eleganckiego, wręcz luksusowego wyglądu i kojarzy się z wypolerowaną na wysoki połysk, skórzaną tapicerką. Filodendron ‘Purple Pyramid’ dzięki zachwycającej barwie i atrakcyjnej formie będzie wyjątkowym rarytasem w kolekcji roślin domowych. Pięknie będzie się prezentował zarówno samodzielnie, w reprezentacyjnym miejscu, jak również w towarzystwie innych barwnych filodendronów oraz tropikalnych roślin o ozdobnych liściach.

Walory filodendrona ‘Purple Pyramid’:

  • pnący pokrój
  • atrakcyjnie wybarwione, niemal czarne liście
  • błyszcząca powierzchnia liści
  • zmienność kolorystyczna
  • unikatowa odmiana - rarytas

Wymagania i pielęgnacja Philodendrona

Philodendron jest rośliną mało wymagającą i łatwą w uprawie. Preferuje stanowisko delikatnie zacienione z pośrednim światłem słonecznym. Najlepsza dla niego będzie temperatura od 18 do 25 stopni Celsjusza. Należy unikać przeciągów oraz utrzymywać stale wilgotną glebę. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Filodendrony preferują wysoką wilgotność powietrza około 70%. Roślinę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem do roślin zielonych.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści purpurowy
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Philodendron 'Purple Pyramid'"

philodendron

Renata S 2022-03-08

Roślina "Purle Pyramid" nadeszła w idealnym stanie,jest tak piękna,że warto ją mieć w domu do kolekcji.Polecam kupno tej własnie rośliny.

  • 2 z 2 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Philodendron 'Purple Pyramid'

Philodendron 'Purple Pyramid'

Ciemnolistny filodendron o błyszczących, dużych i sercowatych liściach wybarwionych na purpurowo, ciemnobrązowo i ciemną zieleń. Roślinny rarytas z eleganckim połyskiem.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

Jak zabezpieczamy rośliny przed chłodem w sezonie zimowym?

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest odpowiednio do kubatury przesyłki.

  • Przy dodatnich temperaturach zaizolujemy roślinę przed chłodem ekologicznym materiałem.
  • W zakresie temperatur 0 do -10°C zastosujemy izolację przed chłodem oraz dodamy ogrzewacz wytwarzający ciepło wewnątrz paczki.
  • Podczas mroźnych dni oraz przy temperaturze poniżej -10°C wstrzymujemy wysyłkę i czekamy na poprawę warunków atmosferycznych. Czas realizacji zostaje wówczas wydłużony.