Doniczka samonawadniająca z systemem podsiąku kapilarnego

Cena: 5,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produkt



B B

Pytanie o Produkt

Doniczka samonawadniająca z systemem podsiąku kapilarnego

Masz problem z przesuszaniem lub przelewaniem swoich roślin? Nie wiesz jak zadbać o nie podczas urlopu? Doniczka samonawadniająca zatroszczy się o Twoją roślinę – wystarczy raz na jakiś czas uzupełnić zbiornik z wodą.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Podobne produkty

Więcej informacji

Jesteś miłośnikiem roślin doniczkowych, ale masz problem z regularnym podlewaniem? A może obawiasz się, że podajesz im za dużo lub za mało wody, czy po prostu martwisz o ich los podczas urlopu? Dzięki nowej serii doniczek samonawadniających będziesz w stanie lepiej zadbać o swoich zielonych podopiecznych i to bez udziału osób trzecich! 

Doniczki samonawadniające ze zbiornikiem na wodę — dbaj o rośliny z klasą 

Dzięki minimalistycznemu wzornictwu oraz neutralnej palecie barw, model ten będzie współgrać z niemal każdym wnętrzem czy akcesoriami. Połączenie funkcjonalności oraz walorów estetycznych sprawia, że są nie tylko lekkie i łatwe w czyszczeniu, ale także uniwersalne w aranżacji. Do tego cechują się dłuższą żywotnością.

Działanie oferowanych doniczek opiera się na systemie gdzie zanurzony w wodzie bawełniany sznurek-knot, podciąga ją z pomocą sił kapilarnych do podłoża, które następnie samo chłonie ciecz z knota. Unikalną cechą tego modelu jest przezroczysty wizjer umieszczony przy dolnej krawędzi osłonki, który pozwala na szybką ocenę poziomu wody w zbiorniku, bez konieczności każdorazowego wyjmowania z niej wkładu.

Wkłady posiadają dwa większe otwory przeznaczone do przeciągnięcia przez nie knota oraz kilka dodatkowych, mniejszych otworów, które wraz z mniejszymi otworami umieszczonymi w górnym rogu wkładu, zapewnią roślinie odpowiednią cyrkulację powietrza.

Zestaw zawiera:

  • osłonkę z wizjerem pełniącą funkcję zbiornika na wodę
  • doniczkę-wkład
  • bawełniany knot

Doniczka samonawadniająca dostępna jest w 5 rozmiarach:

Doniczki z systemem nawadniania — prosty i intuicyjny montaż

1) Moczymy bawełniany knot, aż cały nasiąknie wodą.

2) Wkładamy obie jego końcówki do największych otworów we wkładzie (od góry), tak by wetknięty do dziurek knot uformował łuk, a po umieszczeniu wkładu w osłonce, końcówki knota dotykały dna zbiornika z wodą (dna osłonki).

  • W przypadku najmniejszej doniczki (8 cm) złożony w pół knot przeciągamy od dołu przez największy otwór umieszczony w środkowej części dna wkładu.
  • W przypadku doniczek o średnicach 9,5 cm, 13 cm, 15,5 cm knot przeciągamy przez dwa otwory w dnie.
  • W przypadku największej donicy (23 cm) nie stosujemy knota – jest on zastępowany przez podłoże, którym wypełniamy doniczkę włącznie z lejkiem. Pionowa linia/szczelina w lejku, pełni funkcję dozowania wody ze zbiornika do górnej części doniczki.

3) Wypełniamy wkład podłożem do 1/3 objętości, sadzimy roślinę i uzupełniamy resztę doniczki podłożem.

4) Wlewamy odstaną wodę w temperaturze pokojowej do zbiornika, dbając, by nie przekroczyła poziomu 80% wysokości wizjera i umieszczamy wkład w osłonce. Gotowe!

Warto pamiętać, by dobierać rozmiar doniczki przede wszystkim do rozmiaru bryły korzeniowej. Jeśli masz problem z doborem rozmiaru doniczki dla swojej rośliny, zapoznaj się z wpisem blogowym Wiosenne przesadzanie roślin doniczkowych, który Ci w tym pomoże.

Samopodlewanie siłami natury — minimum wysiłku, maksimum efektów

Warunkiem efektywnej uprawy roślin w donicach samonawadniających jest odpowiednie podłoże, oraz napełnianie zbiornika wody maksymalnie do poziomu 80% wysokości wizjera. W ten sposób będziemy mieć pewność, że lustro wody nie dotyka dna wkładu, dzięki czemu nie będzie stać on w wodzie, co mogłoby doprowadzić do przelania rośliny.

Taki sposób nawadniania roślin jest bezpieczny, pod warunkiem, że nie stosujemy podłoża, którego znaczną ilość w składzie stanowi torf. W tym wypadku optymalne efekty osiągniemy, jedynie wybierając prawidłowo skomponowaną mieszankę dopasowaną do wymagań naszych roślin. Pamiętajmy, że na kondycję roślin wpływa dobra gospodarka wodno-powietrzna tj. odpowiednie proporcje między ilością wody i powietrza w podłożu. Przepuszczalne podłoże to takie, które ma zbilansowany skład oparty o odpowiednio dobrane komponenty organiczne (np. ziemia kompostowa i niewielka ilość torfu) oraz składniki napowietrzające (np. chipsy kokosowe, keramzyt, perlit itd.). Rekomendujemy nasze autorskie mieszanki podłoży o odpowiednio skomponowanym składzie — kliknij tutaj.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi wpisami blogowymi szczegółowo wyjaśniającymi

Opis

Kolor biały
Faktura połysk
Materiał plastik

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Doniczka samonawadniająca z systemem podsiąku kapilarnego

Doniczka samonawadniająca z systemem podsiąku kapilarnego

Masz problem z przesuszaniem lub przelewaniem swoich roślin? Nie wiesz jak zadbać o nie podczas urlopu? Doniczka samonawadniająca zatroszczy się o Twoją roślinę – wystarczy raz na jakiś czas uzupełnić zbiornik z wodą.

Podobne produkty

Jak zabezpieczamy rośliny przed chłodem w sezonie zimowym?

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest odpowiednio do kubatury przesyłki.

  • Przy dodatnich temperaturach zaizolujemy roślinę przed chłodem ekologicznym materiałem.
  • W zakresie temperatur 0 do -10°C zastosujemy izolację przed chłodem oraz dodamy ogrzewacz wytwarzający ciepło wewnątrz paczki.
  • Podczas mroźnych dni oraz przy temperaturze poniżej -10°C wstrzymujemy wysyłkę i czekamy na poprawę warunków atmosferycznych. Czas realizacji zostaje wówczas wydłużony.