Hoya australis Hoja

Cena: 19,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produktB B

Pytanie o Produkt

Hoya australis Hoja

Hoya australis to pnącze o okrągłych, mięsistych liściach. Tworzy baldachy białych, pachnących kwiatów. Prowadzona na podporze rośnie szybciej.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Hoja australijska - zielona, okrągłolistna

Hoya australis naturalnie występuje w północnej oraz zachodniej Australii na terenach tropikalnych oraz subtropikalnych. Jej liście osiągają około 5 cm szerokości, natomiast sama roślina potrafi dorosnąć nawet do kilku metrów! Hoyę australis można nazwać semi-sukulentem, ze względu na mięsiste, grube, okrągłe liście, które posiadają zdolność do magazynowania wody. Powierzchnia liści pokryta jest woskiem, który zapobiega zbyt szybkiej transpiracji. Ta cecha spowodowała, że hoje często nazywane są „woskownicami”. Hoya australis jest rośliną o klasycznej urodzie, która urzeka zwolenników prostoty. Jej liście są jednolicie zielone, przez co sprawdzi się jako stonowane tło dla innych roślin domowych. To egzotyczne pnącze, którego wzrost można nieco przyspieszyć zapewniając jej podporę w postaci palika kokosowego lub drabinki bambusowej. Pięknie prezentuje się również prowadzona na półkolistej podporze. Odpowiednio pielęgnowana woskownica uraczy nas białymi kwiatuszkami skupionymi w rozłożystych baldachach. Ich zapach jest delikatny i przyjemny, nasila się wieczorową porą. Mleczko wydzielane przez hoję australijską może być drażniące dla skóry ludzi oraz zwierząt, przez co zaleca się ostrożność podczas przesadzania oraz pielęgnowania rośliny.

Walory hoi australijskiej:

  • baldachy białych kwiatów
  • okrągły kształt mięsistych liści
  • można ją prowadzić na paliku lub pozwolić jej zwisać w dół
  • jednolite wybarwienie liści w kolorze soczystej zieleni
  • cienioznośna roślina

Wymagania Hoi:

Hoya wymaga stanowiska z dużą ilością jasnego rozproszonego światła, ewentualnie miejsca półcienistego. Należy unikać stanowiska z bezpośrednim światłem słonecznym. Rośnie bardzo dobrze w temperaturze pokojowej od 15 °C do 25 °C i przy wysokiej wilgotności powietrza. Lubi zraszanie. Hoja nie toleruje nadmiaru i zastoju wody, dlatego doniczka powinna mieć sporo otworów odpływowych, a podłoże musi być przepuszczalne i dobrze zdrenowane. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu. Latem podlewa się hoję obficie i regularnie, ale podłoże musi przeschnąć miedzy kolejnym podlewaniem. Zimą podlewa się oszczędne, tak aby nie dopuścić do wiotczenia liści. W okresie wegetacji hoję zasila się raz w tygodniu nawozem do roślin kwitnących lub storczyków, stosując połowę zalecanej dawki. Nie powinno się jej przestawiać zwłaszcza przed i w czasie kwitnienia, gdyż może to spowodować opadanie kwiatów i pąków.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Hoya australis Hoja

Hoya australis Hoja

Hoya australis to pnącze o okrągłych, mięsistych liściach. Tworzy baldachy białych, pachnących kwiatów. Prowadzona na podporze rośnie szybciej.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty