Hoya cumingiana

Cena: 13,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produktB B

Pytanie o Produkt

Hoya cumingiana

Hoja, woskownica o uroczych, małych i okrągłych liściach. Zachwyca przepięknymi kremowymi baldachami cudownie pachnących kwiatów.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Hoja cumingiana -żółta

Urocza hoja, która charakteryzuje się pnącym lub zwisającym pokrojem. Wyróżnia się dość sztywnymi i wyprostowanymi pędami, najlepiej więc uprawiać ją przy kratownicach, przypinać np. do bambusowych stelaży lub formować na okrągłym pałąku. Dobrze prezentuje się także w podwieszanych pojemnikach. Hoya cumingiana zachwyca uroczymi, niewielkimi i okrągłymi liśćmi. Są one twarde, woskowate i wyrastają na wyprostowanych pędach w niewielkich odległościach od siebie. Pędy są bujnie ulistnione, mają krótkie międzywęźla, dzięki czemu roślina nie posiada długich bezlistnych fragmentów.

Niesamowicie zachwycające są zebrane w baldachy żółte kwiaty hoji cumingiana. Pojedyncze kwiaty wyglądają jak wykonane z porcelany, mają płatki odchylone do tyłu, co nasuwa skojarzenie z dynamicznymi lotkami. Na kwiatach tworzy się mocny kontrast kolorystyczny przez muśnięte bordowym kolorem przykoronki. Oprócz urokliwego wyglądu, kwiaty mają również atrakcyjny świeży zapach, przypominający aromat owoców tropikalnych.

Walory Hoya cumingiana

  • żółte gwiazdkowate kwiaty z bordowymi przykoronkami
  • atrakcyjny zapach kwiatów
  • małe okrągłe liście
  • łatwa pielęgnacja
  • pokrój pnący lub zwisający

Wymagania i pielęgnacja Hoji 

Hoya cumingianajest mało kłopotliwa w uprawie i potrafi znieść wiele zaniedbań, jednak aby nie narażać jej na niepotrzebny stres, warto zadbać o odpowiednie warunki uprawy. Preferuje stanowisko z dużą ilością rozproszonego światła, przy czym zauważa się czerwienienie liści, jeśli światło jest zbyt ostre. Najlepiej czuje się w temperaturze 15 °C do 25 °C i przy wysokiej wilgotności powietrza. Lubi zraszanie.

Hoja nie toleruje nadmiaru i zastoju wody, dlatego doniczka powinna mieć sporo otworów odpływowych, a podłoże musi być przepuszczalne i dobrze zdrenowane. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu. Latem podlewa się hoję obficie i regularnie, ale podłoże musi przeschnąć miedzy kolejnym podlewaniem. Zimą podlewa się oszczędne, tak aby nie dopuścić do wiotczenia liści. W okresie wegetacji hoję zasila się raz w tygodniu nawozem do roślin kwitnących lub storczyków, stosując połowę zalecanej dawki.

Hoja jest wrażliwa na zmianę miejsca. Nie powinno się jej przestawiać zwłaszcza przed i w czasie kwitnienia, gdyż może to spowodować opadanie kwiatów i pąków.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów żółty
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Hoya cumingiana

Hoya cumingiana

Hoja, woskownica o uroczych, małych i okrągłych liściach. Zachwyca przepięknymi kremowymi baldachami cudownie pachnących kwiatów.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty