Niższe koszty dostawy. Przesyłka już od 15,99 zł!  SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Wstrzymanie wysyłek roślinnych ze względu na wysokie mrozy! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Cereus peruvianus 'Florida'

Cena: 7,49 zł

2-A-06-01502-NA-K1

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Cereus peruvianus 'Florida'

Wysoki kolumnowy kaktus o cudownych kwiatach, które kwitną jedną noc i smacznych czerwonych owocach. Łatwy w uprawie i bardzo efektowny.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Cereus repandus syn. Cereus peruvianus 'Florida'

Cereus repandus znany też pod nazwą cereus peruwiański jest kaktusem, który w naturze rośnie w Ameryce Południowej. Z powodu wysokiego wzrostu i wyprostowanego kolumnowego pokroju, jest przez lokalnych mieszkańców bardzo często wykorzystywany jako roślina do tworzenia żywopłotów. Dorasta do 10 metrów wysokości, a jego pędy mają ok. 20 cm średnicy. Znany jest też pod nazwą Królowa Nocy, ponieważ duże kremowo-różowe kwiaty otwierają się tylko na jedną noc i są zapylane przez nietoperze. Po zapyleniu powstają bezcierniowe jadalne owoce o długości ok. 4 cm, nazywane lokalnie pitaya – peruwiańskie jabłka. Nazwa ta może być dla nas myląca, ponieważ znane nam owoce pitaya pochodzą od innego kaktusa.

Odmiana 'Florida' jest bardzo popularna jako ozdobna roślina doniczkowa i świetnie spisuje się w domowej uprawie. Nie osiąga tak wielkich rozmiarów jak gatunek. Początkowo młode pędy są pojedyncze i wyprostowane, potem roślina tworzy kandelabrowy pokrój. Z boku każdego pędu wyrastają kolejne i w ten sposób roślina rozrasta się zarówno na szerokość, jak i na wysokość. Pędy są zielone i szaro-zielone, nieregularnie żebrowane, najczęściej maja po cztery i pięć żeber. Ciernie są jasne lub brązowawe i wyrastające z areoli rozmieszczonych wzdłuż żeber.

Walory cereusa 'Florida'

  • wyprostowany, kandelabrowy pokrój
  • zielone i zielono-szare ubarwienie pędów
  • efektowne, kremowe kwiaty
  • powolny wzrost
  • kaktus łatwy w uprawie

Wymagania Cereusa

  • stanowisko słoneczne
  • podłoże suche, piaszczyste, przepuszczalna z dobrym drenażem
  • w okresie wegetacji zasilamy nawozem do kaktusów
  • podlewanie regularne, ale oszczędne, aby nie zalać systemu korzeniowego

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. 

Oferujemy sadzonkę w doniczce o średnicy 5,5 cm. Wysokość rośliny mierzona wraz z doniczką to ok. 10-15 cm. Poniżej znajduję się zdjęcie oferowanej rośliny. 

https://zielony-parapet.pl/allegro/zdjecia_sadzonek/cereus_forbesii.jpg

Opis

Miejsce/stanowiskosłoneczne
Docelowa wysokośćpowyżej 100 cm
Wymagania wodneniskie
Kolor liścizielony
Kolor kwiatówżółty
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójdrzewkowaty
Kategoria odporności na chłódE -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Cereus peruvianus 'Florida'

Cereus peruvianus 'Florida'

Wysoki kolumnowy kaktus o cudownych kwiatach, które kwitną jedną noc i smacznych czerwonych owocach. Łatwy w uprawie i bardzo efektowny.

 snowflake-512.png 

Wysyłka roślin w okresie jesienno-zimowym 

Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem?

Rośliny otulamy piankowym wypełnieniem izolującym przed wnikaniem chłodu. W przypadku spadków temperatur poniżej 0 st. C do paczki z wrażliwymi roślinami dodajemy specjalną saszetkę z substancją chemiczną wytwarzającą ciepło w pudełku i podnoszącą temperaturę wewnątrz paczki (tzw heatpack). Koszt heatpacka jest wliczony w średnią cenę przesyłek w okresie zimowym. Dodatkowo paczka z roślinami izolowana jest wewnątrz wypełnieniem z włóknistej pianki, która izoluje zawartość od chłodu wnikającego z zewnątrz. 

W jaki sposób dobieramy sposób zabezpieczenia roślin o różnej wrażliwości roślin na chłód? O tym przeczytasz tutaj

seramis.jpg

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem