Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Cereus peruvianus 'Florida'

Cena: 4,99 zł

8,99 zł brutto


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-01502-NA-K1

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Cereus peruvianus 'Florida'

Wysoki kolumnowy kaktus o cudownych kwiatach, które kwitną jedną noc i smacznych czerwonych owocach. Łatwy w uprawie i bardzo efektowny.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Cereus repandus syn. Cereus peruvianus 'Florida'

Cereus repandus znany też pod nazwą cereus peruwiański jest kaktusem, który w naturze rośnie w Ameryce Południowej. Z powodu wysokiego wzrostu i wyprostowanego kolumnowego pokroju, jest przez lokalnych mieszkańców bardzo często wykorzystywany jako roślina do tworzenia żywopłotów. Dorasta do 10 metrów wysokości, a jego pędy mają ok. 20 cm średnicy. Znany jest też pod nazwą Królowa Nocy, ponieważ duże kremowo-różowe kwiaty otwierają się tylko na jedną noc i są zapylane przez nietoperze. Po zapyleniu powstają bezcierniowe jadalne owoce o długości ok. 4 cm, nazywane lokalnie pitaya – peruwiańskie jabłka. Nazwa ta może być dla nas myląca, ponieważ znane nam owoce pitaya pochodzą od innego kaktusa.

Odmiana 'Florida' jest bardzo popularna jako ozdobna roślina doniczkowa i świetnie spisuje się w domowej uprawie. Nie osiąga tak wielkich rozmiarów jak gatunek. Początkowo młode pędy są pojedyncze i wyprostowane, potem roślina tworzy kandelabrowy pokrój. Z boku każdego pędu wyrastają kolejne i w ten sposób roślina rozrasta się zarówno na szerokość, jak i na wysokość. Pędy są zielone i szaro-zielone, nieregularnie żebrowane, najczęściej maja po cztery i pięć żeber. Ciernie są jasne lub brązowawe i wyrastające z areoli rozmieszczonych wzdłuż żeber.

Walory cereusa 'Florida'

  • wyprostowany, kandelabrowy pokrój
  • zielone i zielono-szare ubarwienie pędów
  • efektowne, kremowe kwiaty
  • powolny wzrost
  • kaktus łatwy w uprawie

Wymagania Cereusa

  • stanowisko słoneczne
  • podłoże suche, piaszczyste, przepuszczalna z dobrym drenażem
  • w okresie wegetacji zasilamy nawozem do kaktusów
  • podlewanie regularne, ale oszczędne, aby nie zalać systemu korzeniowego

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów żółty
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój drzewkowaty
Kategoria odporności na chłód E -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Cereus peruvianus 'Florida'"

Brązowe końcówki

Ewelina L 2023-06-07

Witam, roślinka na szczytach ma żółto-zielone końcówki. Czy jest to prawidłowe? Wyglada niepokojąco, jakby coś jej dolegało.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Cereus peruvianus 'Florida'

Cereus peruvianus 'Florida'

Wysoki kolumnowy kaktus o cudownych kwiatach, które kwitną jedną noc i smacznych czerwonych owocach. Łatwy w uprawie i bardzo efektowny.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty