Aloe arborescens -Aloes drzewiasty

Cena: 19,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produktB B

Pytanie o Produkt

Aloe arborescens -Aloes drzewiasty

Gatunek aloesu o niezwykłych właściwościach leczniczych.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Aloe arborescens -aloes leczniczy

Aloes drzewiasty w naturze rośnie w południowej Afryce i jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych gatunków aloesów. Starsze rośliny dorastają nawet do 5 metrów wysokości i przyjmują krzewiasty pokrój. Rozgałęzione pędy zwieńczone są rozetami długich, szarozielonych liści. Liście aloesu są mięsiste, gromadzą znaczne ilości wody, a ich brzegi pokryte są krótkimi kolcami. Aloes drzewiasty kwitnie na wysokich pędach pomarańczowymi rurkowatymi kwiatami, zebranymi w długi kwiatostan. W uprawie domowej, w sprzyjających  warunkach, dorasta maksymalnie do 1 metra. Aloes drzewiasty jest rośliną mało wymagającą w uprawie, a przy tym niezwykle cenną. Oprócz wartości dekoracyjnej, ma także wybitne właściwości lecznicze. Świeży sok aloesowy stosuje się w leczeniu ran i oparzeń, oczyszcza on organizm, leczy z niestrawności i problemów żołądkowych, łagodzi stany zapalne oraz wykazuje działanie bakteriobójcze i biostymulujące. Z racji niezwykłych właściwości leczniczych, Egipcjanie nazywali aloes drzewiasty „Rośliną nieśmiertelności”, a rdzenni Amerykanie – „Różdżką z nieba”. O ile miąższ jest cenną pigułką na zdrowie, to skórka liści zawiera trujące substancje. Dlatego liście aloesu obiera się przed pozyskiwaniem miąższu. Warto wiedzieć też, że aloes drzewiasty jest rośliną niebezpieczną dla psów i kotów.

Walory Aloesu drzewiastego:

  • właściwości lecznicze
  • efektowne pomarańczowe kwiatostany
  • krzewiasty pokrój
  • łatwy w rozmnażaniu
  • łatwy w uprawie

Wymagania Aloesu drzewiastego

Aloes drzewiasty doskonale znosi suszę, natomiast nadmiar wody może doprowadzić do obumierania rośliny. Należy go więc podlewać umiarkowanie -  latem dopiero po przeschnięciu podłoża,  zimą minimalnie. Chociaż aloes pochodzi z terenów półpustynnych, niekorzystne jest wystawianie go na ostre słońce. Na południowym parapecie, zwłaszcza w lecie, może przybierać czerwonawą barwę, a liście mogą się przypalać. Najlepsza dla aloesu jest wystawa wschodnia lub zachodnia. Latem aloes można wystawić do ogrodu lub na balkon. Zimę musi spędzać w pomieszczeniu i wymaga stanowiska jasnego, ale chłodniejszego.  Aloes przy prawidłowej pielęgnacji nie choruje i nie jest podatny na szkodniki, a najczęstszą przyczyną uśmiercenia tej rośliny jest przelanie lub przesuszenie. Wymaga podłoża przepuszczalnego i dobrze zdrenowanego (np. mieszanka ziemi kwiatowej z gruboziarnistym piaskiem i perlitem). Od marca do października aloes dokarmia się nawozami do sukulentów.

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Odpowiednim podłożem dla aloesów jest podłoże dla sukulentów i kaktusów Zielonego Parapetu. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści niebieski
Kolor kwiatów pomarańczowy
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój rozety
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Aloe arborescens -Aloes drzewiasty"

Aloes drzewiasty

Marta K 2020-03-26

Aloes drzewiasty jest zgodny z opisem i zdjęciem. Polecam wszystkim ten sklep. Aloes śliczny i duży. Zgodnie z opisem na stronie był dobrze zapakowany aby mu nic się nie stało w drodze.

  • 4 z 4 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Aloe arborescens -Aloes drzewiasty

Aloe arborescens -Aloes drzewiasty

Gatunek aloesu o niezwykłych właściwościach leczniczych.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty