Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Crassula capitella 'Red Pagoda'

Cena: 23,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-01111-NA-K1

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Crassula capitella 'Red Pagoda'

Unikatowy sukulent o pagodowej budowie pędów. Liście układają się regularnie w czterech kierunkach i równych odstępach od siebie. Ich kolor zmienia się w zależności od ilości światła od purpury do czerwieni.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Grubosz 'Red Pagoda' -sukulent 

Unikatowy sukulent, który wprawia w zachwyt swoją niecodzienną urodą. Jak wskazuje nazwa odmiany, roślina ma pagodowy układ liści, a ich kolor zmienia się od ciemnej purpury do czerwieni w zależności od warunków oświetleniowych. Grubosz 'Red Pagoda' rośnie bardzo wolno, tworząc zwarte, gęsto rozgałęzione kępy. Grube i mięsiste liście układają się symetrycznie w czterech kierunkach w regularnych odstępach od siebie. W ten sposób pędy uzyskują piękną żebrowaną strukturę, a w połączeniu z ciekawą kolorystyką zdecydowanie wyróżniają tę odmianę na tle innych sukulentów. Crassula capitella 'Red Pagoda' rośnie wolno, silnie się krzewi.

Walory grubosza 'Red Pagoda':

  • pagodowa budowa pędów
  • kolor od czerwieni do purpury
  • sukulent rzadko spotykany
  • powolny wzrost i silne krzewienie

Wymagania Crassuli capitella 'Red Pagoda': 

  • duża ilość dziennego światła, lecz latem należy unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce
  • podlewanie oszczędne
  • podłoże przepuszczalne, dobrze zdrenowane
  • wskazane profilaktycznie opryski grzybobójcze i owadobójcze 
  • oszczędne nawożenie tylko w okresie wzrostu wiosną i latem

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści wielobarwny
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód E -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Crassula capitella 'Red Pagoda'"

Rośnie jak wariat

Justyna Ł 2023-06-28

Po prawie 2 kiesiacach od dostawy rosnie jak opętany, chyba moge powiedzieć ze sie zagalopowal, bo mial rosnac powoli a tymczasem wyrosly mu dlugaśne pędy i w niczym nie przypomina pagody w kształcie ???? ale jest sliczny

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Crassula capitella 'Red Pagoda'

Crassula capitella 'Red Pagoda'

Unikatowy sukulent o pagodowej budowie pędów. Liście układają się regularnie w czterech kierunkach i równych odstępach od siebie. Ich kolor zmienia się w zależności od ilości światła od purpury do czerwieni.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty