Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Crassula 'Harmony in Green'- Grubosz widłakowaty

Cena: 11,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-01160-NA-K2

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Crassula 'Harmony in Green'- Grubosz widłakowaty

Uroczy i bardzo łatwy w uprawie sukulent o wzniesionych, zielonych pędach i dachówkowato ułożonych maleńkich liściach. Niewielkie rozmiary i strzelisty pokrój.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Grubosz 'Harmony in Green'

Grubosz 'Harmony in Green' jest uroczym, niewielkim i łatwym w uprawie sukulentem, który zachwyca ciekawą budową pędów. Jego zielone i efektownie wzniesione pędy dorastają maksymalnie do 30 cm wysokości. Mogą one z wyglądu przypominać wzniesione sznurowadła, a to za sprawą drobniutkich, dachówkowato ułożonych i przylegających do pędu liści. Dzięki osobliwemu układowi liści, pędy mają kształt czworokąta, dodatkowo rozgałęziają się na różnych wysokościach, tworząc efektowną, zwartą kępę. Z wiekiem pędy pokładają się i mogą gubić od dołu liście. Korzenie rośliny są cienkie i krótkie, ale dosyć rozbudowane. Crassula lycopodioides pochodzi z Afryki Południowej, gdzie rośnie na stanowiskach o umiarkowanym stopniu wilgotności, w dobrze przepuszczalnej i szybko wysychającej glebie.

Walory grubosza 'Harmony in Green':

 • niewielkie rozmiary
 • wzniesiony, strzelisty pokrój
 • piękne zielone ubarwienie
 • dachówkowaty układ liści
 • roślina łatwa w uprawie
 • idealna roślina do tworzenia kompozycji z innymi sukulentami

Wymagania Crassuli :

 • stanowisko słoneczne lub lekko ocienione
 • płytka doniczka z przepuszczalnym podłożem
 • oszczędne podlewanie
 • nawożenie nawozem do kaktusów w okresie wegetacji
 • przesadzanie raz na kilka lat
 • pędy można przycinać zależnie od preferowanych rozmiarów docelowych

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód F -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Crassula 'Harmony in Green'- Grubosz widłakowaty

Crassula 'Harmony in Green'- Grubosz widłakowaty

Uroczy i bardzo łatwy w uprawie sukulent o wzniesionych, zielonych pędach i dachówkowato ułożonych maleńkich liściach. Niewielkie rozmiary i strzelisty pokrój.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty