Echeveria 'Carol' Eszeweria

Cena: 8,49 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-01674-VP-K1

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Echeveria 'Carol' Eszeweria

Rzadka eszeweria, tworząca przepiękną rozetą mięsistych liści, których brzegi pokryte są czerwonym rumieńcem. Lśniące włoski na powierzchni liści sprawiają, że wygląda jak przysypana drobinkami cukru.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Eszeweria 'Carol' 

Echeveria 'Carol' jest przepięknym sukulentem, który tworzy niskie i bardzo dekoracyjne rozety liściowe w kształcie rozwiniętej róży. Regularnie ułożone liście o pięknym zabarwieniu i lekko romboidalnym kształcie tworzą hipnotyzujący wzór, od którego trudno oderwać oczy. Liście cechują się zmiennością barwową. Młodsze, wyrastające ze środka rozety są zielone i mają jedynie uroczą ,pojedynczą plamkę na samym wierzchołku trójkątnie zakończonego liścia. W odpowiednich warunkach uprawy brzegi i końcówki liści pokrywają się rubinowym rumieńcem. Starsze i największe liście mogą być w całości zabarwione na czerwono. Cały liść jest mięsisty, a jego powierzchnia pokryta jest lśniącymi białymi włoskami, które błyszczą wyraziście zarówno na zielonych jak i czerwonych fragmentach. Osobliwe zabarwienie i efektowny jasny meszek sprawiają, że eszeweria ‘Carol’ wygląda jak dojrzewające truskawki przysypane drobinkami błyszczącego cukru. Zakwita niewielkimi pomarańczowymi kwiatami, które zebrane są na wysokiej łodydze, wyrastającej z rozety. Dla pięknego, czerwonego wybarwienia liści roślina potrzebuje dużej ilości światła. Jak wszystkie eszewerie należy do roślin łatwych w uprawie i niekłopotliwych.

Walory Echeverii 'Carol'

 • efektowna, regularna rozeta
 • regularny pokrój
 • zielono-rubinowa barwa liści
 • efektownie lśniące białe włoski na liściach
 • pomarańczowe kwiaty
 • łatwa uprawa

Wymagania Echeverii Carol

 • stanowisko jasne, słoneczne
 • oszczędne nawadnianie (gdy wierzchnia warstwa podłoża jest sucha)
 • nie należy dopuścić do rozlania wody na powierzchni rozety
 • przepuszczalne, zdrenowane podłoże
 • należy usuwać martwe liście z dna rośliny

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość do 10 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści wielobarwny
Kolor kwiatów pomarańczowy
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój rozety
Kategoria odporności na chłód E -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

2 Recenzje dla "Echeveria 'Carol' Eszeweria"

Echeveria Carol

Marlena W 2023-02-22

Mój Karol się wydłużył chłopak potrzebuje dużo słońca. Rumieni się bardzo szybko nawet przy kilkugodzinnym słońcu zimowym.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

More sun to this guy

Niina T 2021-08-08

A lot of leaves had fallen off, but they are now growing pups. Looks that it had a rough time and a little etiolated. Hopefully sun will do its job and it will look great eventually.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Echeveria 'Carol' Eszeweria

Echeveria 'Carol' Eszeweria

Rzadka eszeweria, tworząca przepiękną rozetą mięsistych liści, których brzegi pokryte są czerwonym rumieńcem. Lśniące włoski na powierzchni liści sprawiają, że wygląda jak przysypana drobinkami cukru.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty