Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Portulacaria afra

Cena: 9,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produktB B

Pytanie o Produkt

Portulacaria afra

Sukulent z Afryki o grubych, mięsistych i drobnych liściach, przypominający grubosza. Tworzy gęsty i rozkrzewiony pokrój, świetnie nadaje się do formowania bonsai.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Portulacaria afra 

Portulacaria afra jest sukulentem, który w naturze rośnie w południowo-wschodniej RPA. Tworzy pokrój krzewiasty lub formę małego drzewka i w warunkach naturalnych osiąga od 2 do 5 m wysokości. Z wyglądu bardzo przypomina grubosza (Crassula ovata), jednak cechuje się mniejszymi i gęściej ułożonymi liśćmi oraz bogatszym rozgałęzieniem pędów. Z nabrzmiałego grubszego pędu, który przypomina mały pień wyrasta mnóstwo rozgałęziających się cieńszych pędów zakończonych mięsistymi, owalnymi i zielonymi liśćmi. Początkowo młode pędy są miękkie i zielone, z wiekiem delikatnie drewnieją i staje się czerwonobrązowe. Portulacaria afra uprawiana w doniczce dorasta zwykle do ok. 40 cm wysokości i ma powolne tempo wzrostu. Dobrze znosi przycinanie, dlatego świetnie nadaje się do formowania oryginalnych i nietuzinkowych drzewek bonsai. Systematycznie przycinana zagęszcza się i pogrubia pędy, tworząc miniaturowe drzewko. W warunkach naturalnych, po okresie suszy zakwita małymi, białymi kwiatami. W uprawie domowej uzyskanie kwitnienia jest bardzo trudne i wymaga stworzenia roślinie warunków zbliżonych do naturalnych.

Walory Portulacaria afra:

 • zielona barwa liści
 • krzewiasta budowa
 • drobne, mięsiste, owalne liście
 • nadaje się do formowania jako bonsai
 • bardzo odporna, mało wymagająca roślina

Wymagania Portulacariaafra:

 • stanowisko jasne, dobrze nasłonecznione
 • podlewanie umiarkowane
 • nie należy dopuszczać do zbyt silnego nasączenia podłoża wodą
 • podłoże z dobrym drenażem (np. podłoże dla kaktusów z dodatkiem żwirku lub perlitu)
 • nawożenie nawozem do kaktusów w okresie wegetacji

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój drzewkowaty
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

2 Recenzje dla "Portulacaria afra"

Gęsta roślinka

Dominika W 2021-09-13

Zamówiłam roślinkę w rozmiarze M i nie spodziewałam się, że będzie taka duża i gęsta. Przybyła w idealnym stanie, gorąco polecam.

 • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Portulacaria Afra

Krzysiek M 2021-08-10

Roślina, może troche odbiega od zdjęcia poglądowego (mniej nakrzewiona), ale przy kupnie rośliny w rozmiarze M dostałem ładne 4 sadzonki w jednej doniczce;) dla wprawnego hodowcy, który nie oczekuje rezulatów od razu gorąco polecam :) co najważniejsze pierwszy raz, kupna roślina ma odpowiednią mieszankę podłoża. W marketach dają całkowicie nie odpowiednie :). W tym wypadku jak na sukulenta przystało jest on w jałowej mieszance, która jest mega przepuszczalna. Na pewno skorzystam jeszcze z tego sklepu!!!

 • 3 z 3 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Portulacaria afra

Portulacaria afra

Sukulent z Afryki o grubych, mięsistych i drobnych liściach, przypominający grubosza. Tworzy gęsty i rozkrzewiony pokrój, świetnie nadaje się do formowania bonsai.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty