Crassula 'Mini Hottentot Lime'

Cena: 14,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-02755-NA-K2

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Crassula 'Mini Hottentot Lime'

Miniaturowy grubosz o krótkich, wzniesionych pędach z drobnymi, mięsistymi i ciasno przylegającymi liśćmi. Sukulent urzekający limonkową barwą oraz kompaktowym pokrojem.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Grubosz 'Mini Hottentot Lime'

Grubosz 'Mini Hottentot Lime' to uroczy, miniaturowy sukulent, dla którego z pewnością znajdzie się miejsce na każdym słonecznym parapecie. Jest mniejszą i bardziej zwartą wersją grubosza 'Hottentot', wyróżniającą się jaśniejszym, limonkowym wybarwieniem liści. Pędy są wzniesione i łukowato wygięte ku górze, ulistnione ciasno przylegającymi do sobie, drobnymi, płaskimi i mięsistymi liśćmi. Układają się one jeden nad drugim zupełnie zakrywając pęd i tworząc podobieństwo do nanizanych na sznurek płaskich koralików. Roślina osiąga ok. 15 cm wysokości. Przy mocniejszym, bezpośrednim oświetleniu brzegi liści nabierają czerwonego rumieńca w postaci poziomej linii. Grubosz 'Mini Hottentot Lime' zakwita drobnymi, różowo-białymi, gwiazdkowatymi kwiatami zebranymi w zwartych, baldachowatych kwiatostanach, które wyrastają na szczytach pędów. Roślina wygląda uroczo umieszczona w osłonce w kształcie głowy, imitując zwariowaną fryzurę.

Walory crassula 'Mini Hottentot Lime':

 • miniaturowe wymiary
 • drobne, mięsiste liście
 • limonkowe ubarwienie liści z czerwonym rumieńcem
 • pędy przypominają nawleczone na sznurek koraliki
 • różowo-białe, drobne kwiaty
 • sukulent łatwy w uprawie

Wymagania Crassuli 'Mini Hottentot Lime' 

 • jasne i nasłonecznione stanowisko
 • podlewanie umiarkowane w okresie wegetacji, zimą należy ograniczyć
 • podłoże lekkie, dobrze zdrenowane
 • toleruje dłuższe okresy suszy
 • nawozić od marca do września

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód F -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Crassula 'Mini Hottentot Lime'

Crassula 'Mini Hottentot Lime'

Miniaturowy grubosz o krótkich, wzniesionych pędach z drobnymi, mięsistymi i ciasno przylegającymi liśćmi. Sukulent urzekający limonkową barwą oraz kompaktowym pokrojem.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty