Echeveria 'Violet Queen'

Cena: 8,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-02867-VP-K1

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Echeveria 'Violet Queen'

Sukulent w formie pięknej rozety, przypominający kwiat lotosu. Ma efektownie wybarwione, szaro-zielone liście z różowo-fioletowym odcieniem. Roślina łatwa w uprawie.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Eszeweria 'Violet Queen' -sukulent zmieniający kolory

Eszeweria 'Violet Queen' to piękny sukulent w formie doskonałej, geometrycznej rozety, która wykazuje ogromne podobieństwo do rozkwitającego kwiatu lotosu. Wzrost jest dosyć szybki, a roślina docelowo osiąga 15 cm średnicy i ok. 12 cm wysokości. Oprócz fantastycznej bryły, Fioletowa Królowa zachwyca niesamowitą barwą, która w zależności od warunków uprawy, nasłonecznienia i temperatury, potrafi przybierać zaskakujące odcienie. Liście są mięsiste, długie i smukłe, pokryte niebiesko - szarym nalotem. W chłodnej temperaturze lub w mocno nasłonecznionym i suchym miejscu końcówki liści zabarwiają się na kolor różowo-fioletowy, wzbogacając chłodną paletę barw. W najbardziej malowniczym wydaniu, zależnym od wspomnianych wyżej warunków liście mienią się srebrzysto – niebieskimi, zielonymi, różowymi i fioletowymi barwami jednocześnie. Rozeta wydaje u podstawy małe geometryczne „różyczki”, czyli rozety potomne, które tworzą wspólnie kopułowatą formę i wypełniają ciasno doniczkę. Dzięki atrakcyjnemu wybarwieniu i pokrojowi a' la kwiat lotosu Fioletową Królową pokochają miłośnicy sukulentów. To także świetna roślina dla początkujących, ponieważ ma niewielkie wymagania i jest odporna na suszę.

Walory eszewerii 'Violet Queen':

 • forma geometrycznej, doskonałej rozety
 • niewielkie rozmiary
 • atrakcyjne, srebrzysto-różowe ubarwienie
 • zmienność wybarwienia
 • szybki wzrost i liczne rozety potomne
 • sukulent łatwy w uprawie
 • roślina bezpieczna dla zwierząt

Wymagania eszewerii:

 • stanowisko w pełnym słońcu, idealny jest parapet od południowej strony
 • podłoże przepuszczalne, nie pozwalające na zastój wody w donicy, która mogłaby doprowadzić do gnicia korzeni - można skorzystać z gotowych mieszanek przeznaczonych dla sukulentów
 • umiarkowane podlewanie, zimą należy je znacznie ograniczyć
 • usuwanie martwych liści zapobiega rozwoju chorób i szkodników

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści srebrzysty
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój rozety
Kategoria odporności na chłód D -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Echeveria 'Violet Queen'"

Cyanide

Marlena W 2023-02-22

Piękna, przy słońcu szybko się rumieni na różowo-fioletowe kolory.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Echeveria 'Violet Queen'

Echeveria 'Violet Queen'

Sukulent w formie pięknej rozety, przypominający kwiat lotosu. Ma efektownie wybarwione, szaro-zielone liście z różowo-fioletowym odcieniem. Roślina łatwa w uprawie.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty