Tydzień DARMOWEJ DOSTAWY! Skorzystaj z darmowej dostawy DPD Pickup przy zamówieniu powyżej 129 zł! Sprawdź ofertę!

Pseudorhipsalis ramulosa 'Red Coral'

Cena: 49,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie


Pytanie o Produkt

Pseudorhipsalis ramulosa 'Red Coral'

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Pseudorhipsalis ramulosa 'Red Coral' -czerwony niby-patyczak

Niezwykły, unikatowy sukulent, który w naturze jest epifitem porastającym korony drzew. Tworzy gęsto rozkrzewione kępy zwisających pędów i taśmowo spłaszczonych liści. Uwagę zwraca niezwykłą kolorystyką oraz interesującym owocowaniem. W okresie letnim blaszki liściowe nabierają barwy najpierw pomarańczowej, później purpurowej, wręcz bordowej. Ta niezwykła barwa wspaniale kontrastuje z występującymi równocześnie, białymi owocami, które pojawiają się masowo na brzegach liści tuż po okresie kwitnienia. Jesienią, gdy  dzień staje się krótszy, a światła jest coraz mniej, liście znów stają się zielone. Gatunek ten rozrasta się szybko, a jego pędy mogą mieć nawet 70 cm długości. Bez wątpienia Pseudorhipsalis 'Red Coral' jest świetną propozycją dla koneserów niezwykłych gatunków ozdobnych i miłośników rzadkich sukulentów. Dzięki stosunkowo małym wymaganiom i łatwej uprawie nie sprawi kłopotu także amatorom.

Walory Pseudorhipsalisa 'Red Coral'

  • piękny, zwisający pokrój
  • piękna barwa liści ujawniająca się w okresie letnim
  • ciekawe owocowanie
  • szybki wzrost
  • stosunkowo łatwa uprawa

Uprawa i pielęgnacja Psedorhipsalisa ramulosa

Gatunek ten będzie czuł się najlepiej we wschodnim oknie lub innym jasnym miejscu, gdzie światła jest dużo, jednak nie ma bezpośredniego, ostrego nasłonecznienia.  Warto ustawić lub zawiesić donicę z Pseudorhipsalisem 'Red Coral' co najmniej 50 cm od szyby okna, gdyż w przeciwnym razie docierające przez szkło promienie słoneczne mogłyby przypalić jego piękne liście. Z drugiej strony natomiast, światła musi być wystarczająco dużo, aby roślina mogła uzyskać piękne, bordowe wybarwienie. Z tego względu najbardziej optymalnym będzie pokój o wystawie wschodniej, gdzie poranne słońce dostarczy odpowiednią dawkę energii słonecznej, a jednocześnie roślina nie będzie narażona na letnie, palące promienie słoneczne.  Pseudorhipsalis, w przeciwieństwie do wielu innych sukulentów, preferuje w miarę wilgotne podłoże, które nie powinno gromadzić nadmiaru wody. Najlepszym substratem do uprawy będzie podłoże dla sukulentów wzbogacone co najmniej 30-40% dodatkiem torfu lub ziemi kompostowej. Samo podłoże dla sukulentów, mogłoby zbyt szybko przesychać w stosunku do wymagań wodnych tego gatunku. Regularne nawożenie środkami o niskiej zawartości azotu sprzyjać będzie wzrostowi i pięknemu wybarwieniu.

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów   

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

3 Recenzje dla "Pseudorhipsalis ramulosa 'Red Coral'"

Trochę poturbowany

Weronika G 2024-03-06

Bardzo dobrze zapakowana paczka ale roślina musiała być trochę poturbowana wcześniej. Po nawodnieniu wróciła do życia :)
Warto zwrócić uwagę na drobny błąd w opisie, jest tam zalecenie podłoża dla sukulentów. Biorąc pod uwagę że roślina jest epifitem, powinna się tam znaleźć sugestia o podłożu właśnie dla epifitów :)

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Efektowna kępa ;)

Beata K 2022-04-19

Ładnie przyrasta w moim południowym pokoju (przepisowo ok. pół metra od okna), ale jeszcze nie czerwienieje. Wyróżnia się wśród innych kwiatów na półce.

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

oryginalna roślinka

Katarzyna O 2021-05-04

Jedna z piękniejszych roślin jakie posiadam. Szybko się rozrasta i cudnie wybarwia. Ciekawa jestem jej wyglądu latem i jesienią.

  • 5 z 5 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Pseudorhipsalis ramulosa 'Red Coral'

Pseudorhipsalis ramulosa 'Red Coral'

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty