Licuala grandis

Cena: 99,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-C-12-01106-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Licuala grandis

Jedna z piękniejszych palm. Niewysoka, wolno rosnąca, o oszałamiających, dużych i wachlarzowatych liściach. Bardzo efektowna.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Licuala grandis

Licuala grandis jest palmą, która w naturze rośnie na największej wyspie archipelagu Bismarcka – Nowej Brytanii. Przyrasta dosyć wolno. Docelowo, w naturalnych warunkach, osiąga do 3 metrów wysokości, jest więc niewielką palmą. Licuala grandis zachwyca przede wszystkim niezwykle pięknymi liśćmi, przypominającymi wielkie wachlarze. Cienka, pojedyncza kłodzina zwieńczona jest pióropuszem dużych, wachlarzowatych i mocno plisowanych liści. Są one niemal okrągłe i mogą mieć średnicę nawet 1 metra. Brzegi liści zakończone są ząbkami. Ciekawostką jest to, że w czasach kolonialnych z kłodziny Licuala grandis produkowano laski spacerowe, stąd wzięła się nazwa zwyczajowa palmy – „Penang Lawyers” (Adwokat z Penangu). W dobrych warunkach uprawy, Licuala grandis może nas miło zaskoczyć żółtymi kwiatami, zebranymi w rozgałęzione kwiatostany, a następnie czerwonymi kulistymi owocami.

Walory Licuala grandis:

  • okrągłe wachlarzowate liście
  • roślina wolno rosnąca
  • czerwone owoce
  • niebanalna ozdoba wnętrz
  • tropikalny klimat

Wymagania:

Palma o większych wymaganiach niż np. palma kokosowa. Wymaga dużej ilości światła i dużej wilgotności powietrza. Nie należy jej przesuszać. Wilgotność powietrza najlepiej zwiększyć w otoczeniu rośliny, a nie przez bezpośrednie jej zraszanie, gdyż na liściach mogą pojawiać się plamy. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®Temperatura minimalna to 17 °C. Licuala grandis lubi stanowiska słoneczne, lecz nie bezpośrednio nasłonecznione. Świetnie nadaje się do wnętrz, oranżerii czy ogrodów zimowych. Latem można palmę wystawiać na zewnątrz do ogrodu, na taras lub balkon.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów żółty
Trudność uprawy dla zaawansowanych
Pokrój drzewkowaty
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Licuala grandis

Licuala grandis

Jedna z piękniejszych palm. Niewysoka, wolno rosnąca, o oszałamiających, dużych i wachlarzowatych liściach. Bardzo efektowna.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty