Jak chronimy rośliny przed chłodem? Bezpieczna wysyłka z ogrzewaczem  Sprawdź

Ficus elastica 'Cloe' Figowiec sprężysty

Cena: 34,99 zł


2-D-14-01357-NA-K2

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!


B B

Pytanie o Produkt

Ficus elastica 'Cloe' Figowiec sprężysty

Piękna odmiana popularnego fikusa sprężystego o ciemnozielonej barwie liści i bordowych nerwach. Zachwycające są jego błyszczące jak wypolerowana skóra liście o matowym spodzie.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Fikus sprężysty 'Cloe' 

Fikus sprężysty jest drzewem, który w naturze rośnie w tropikalnych lasach Półwyspu Indyjskiego, Indochin i Malezji, gdzie dorasta nawet do 30 m wysokości. Jest gatunkiem nieprzeciętnie dekoracyjnym i łatwym w uprawie domowej. Jako roślina pokojowa nie osiągnie tak ogromnych rozmiarów i chociaż rośnie dość szybko, to jego maksymalna wysokość nie powinna przekroczyć 2-3 metrów. Przy czym istnieje możliwość przycięcia głównego pędu. We wnętrzach towarzyszy nam niezmiennie od lat, nie wychodząc z mody. Odmiana 'Cloe' zachwyca eleganckim wyglądem i stonowaną kolorystyką. Tworzy wyprostowany pęd, na którym osadzone są duże, eliptyczne i skórzaste liście o długości ok. 20 cm. Mają one ciemnozieloną barwę i zachwycają błyszczącą niczym wypolerowana luksusowa skóra powierzchnią blaszki liściowej. Spód liścia jest matowy i jaśniejszy z charakterystycznym bordowo-czerwonym nerwem głównym. W tym kolorze są również młode liście, jednak z czasem tracą bordowy odcień i staja się ciemnozielone. Fikus sprężysty jest olśniewającą ozdobą wnętrz, a dodatkowo znalazł się na liście NASA wśród najlepszych roślin oczyszczających powietrze.

Walory fikusa 'Cloe'

  • duże, eliptyczne i błyszczące liście
  • ciemnn ozielona barwa
  • kontrastowe czerwone nerwy
  • tworzy niewielkie drzewka
  • bezproblemowa uprawa

Wymagania i pielęgnacja figowca 

Fikus najlepiej rozwija się w temperaturze około 18-24 st C. Uwielbia dużą wilgotność powietrza, dlatego wskazane jest jego częste zraszanie miękką, letnią wodą. Roślinę podlewamy dopiero w momencie, gdy górna warstwa ziemi jest sucha. Ważne jest, aby woda nie gromadziła się nadmiernie w podłożu. Fikus preferuje glebę dość żyzną i przepuszczalną. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Młode rośliny przesadzamy wiosną każdego roku, a u starszych okazów wystarczy wymienić wierzchnią warstwę podłoża. Do uprawy wybieramy miejsce jasne lub lekko ocienione. Roślinę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem do roślin zielonych.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój drzewkowaty
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Ficus elastica 'Cloe' Figowiec sprężysty"

Polecam

Jakub J 2020-07-02

Piękny, przy zwykłym fikusie sprężystym wygląda jak jego wersja pro. Bardzo dekoracyjny.

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Ficus elastica 'Cloe' Figowiec sprężysty

Ficus elastica 'Cloe' Figowiec sprężysty

Piękna odmiana popularnego fikusa sprężystego o ciemnozielonej barwie liści i bordowych nerwach. Zachwycające są jego błyszczące jak wypolerowana skóra liście o matowym spodzie.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

Jak zabezpieczamy rośliny przed chłodem w sezonie zimowym?

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on  temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest  odpowiednio do kubatury przesyłki.

  • Przy dodatnich temperaturach zaizolujemy roślinę przed chłodem ekologicznym materiałem.
  • W zakresie temperatur 0 do -10°C zastosujemy izolację przed chłodem oraz dodamy ogrzewacz wytwarzający ciepło wewnątrz paczki.
  • Podczas mroźnych dni oraz przy temperaturze poniżej -10°C wstrzymujemy wysyłkę i czekamy na poprawę warunków atmosferycznych. Czas realizacji zostaje wówczas wydłużony.

seramis.jpg