Jak chronimy rośliny przed chłodem? Bezpieczna wysyłka z ogrzewaczem  Sprawdź

Callisia gentlei var. elegans Smużyna wyniosła

Cena: 25,99 zł


2-B-12-01714-NA-K3

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Callisia gentlei var. elegans Smużyna wyniosła

Tropikalna, płożąca smużyna o ciemnozielonych liściach pokrytych srebrzysto-białymi paskami. Roślina łatwa w uprawie, przypominająca z wyglądu trzykrotkę.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Smużyna wyniosła

Callisia rośnie w naturze w poszyciu lasów tropikalnych m.in. Meksyku i Argentyny. Jest uroczą, filigranową, płożącą rośliną o drobnych liściach. Nazwa Callisia pochodzi od greckiego słowa „kallos”, co oznacza „piękno”.

Callisia gentlei var. elegans tworzy rozgałęzioną, wzniesioną lub miejscowo płożącą się i przewieszającą kępę, która ma tendencję do rozrastania się na boki. Liście są ciemnozielone, pokryte srebrzysto-białymi paskami, biegnącymi przez całą długość blaszki i gęsto pokrywają wydłużone pędy. Podobieństwo do trzykrotki pasiastej powoduje, że często te rośliny są mylone. Callisia elegans zakwita na szczytach pędów małymi, białymi trójpłatkowymi kwiatami. Najładniej wygląda w wiszących pojemnikach lub w wysokich, ale nie za dużych kwietnikach, tworząc ładny przewieszający się pokrój. Z kolei w szerokich i płaskich pojemnikach będzie płożyła się po powierzchni gleby. Callisia elegans często wykorzystywana jest jako roślina do terrarium.

Walory smużyny 'Elegans' :

  • zielono - białe ubarwienie
  • atrakcyjne pasiaste liście
  • kontrast kolorystyczny liści
  • pokrój rozłożystej ale zwartej kępy
  • roślina wykorzystywana w terrarium

Uprawa i pielęgnacja Callisii:

Callisia preferuje stanowiska jasne, ale z rozproszonym światłem. Bezpośrednie słońce zalecane jest jedynie rano i późnym popołudniem. Najładniejsze są młode rośliny, ponieważ z wiekiem pędy wyciągają się i przerzedzają. Roślinę warto więc co jakiś czas odmłodzić, usuwając zaschnięte liście, przycinając i ukorzeniając nowe sadzonki. Preferuje glebę przepuszczalną o dużej zawartości substancji organicznej. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu. Callisia wymaga stale wilgotnego podłoża, więc należy ją często podlewać. Nawożenie powinno być oszczędne, w sezonie wegetacyjnym nawozi się roślinę co 2 tygodnie ¼ zalecanej dawki nawozu.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Callisia gentlei var. elegans Smużyna wyniosła

Callisia gentlei var. elegans Smużyna wyniosła

Tropikalna, płożąca smużyna o ciemnozielonych liściach pokrytych srebrzysto-białymi paskami. Roślina łatwa w uprawie, przypominająca z wyglądu trzykrotkę.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

Jak zabezpieczamy rośliny przed chłodem w sezonie zimowym?

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on  temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest  odpowiednio do kubatury przesyłki.

  • Przy dodatnich temperaturach zaizolujemy roślinę przed chłodem ekologicznym materiałem.
  • W zakresie temperatur 0 do -10°C zastosujemy izolację przed chłodem oraz dodamy ogrzewacz wytwarzający ciepło wewnątrz paczki.
  • Podczas mroźnych dni oraz przy temperaturze poniżej -10°C wstrzymujemy wysyłkę i czekamy na poprawę warunków atmosferycznych. Czas realizacji zostaje wówczas wydłużony.

seramis.jpg