Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Pilea cadierei Pilea Cadiera

Cena: 13,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produktB B

Pytanie o Produkt

Pilea cadierei Pilea Cadiera

Pilea o niezwykle dekoracyjnych, zielono-srebrzystych i delikatnie karbowanych liściach. Tworzy niski, rozkrzewiony pokrój. Roślina łatwa w uprawie.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Więcej informacji

Pilea Cadiera -łaciata

Pilea Cadiera pochodzi z Półwyspu Indochińskiego, a najczęściej w naturze spotykana jest w subtropikalnym pasie Chin i Wietnamu. Tworzy rozkrzewiony, niski pokrój i dorasta do 30-40 cm wysokości oraz ok. 20 cm szerokości. W naszym klimacie chętnie uprawiana jest jako roślina domowa ze względu na fantastycznie ubarwione i dekoracyjne liście oraz niewielkie wymagania. Miękkie i soczyste, a przy tym nieco kruche pędy ulistnione są naprzeciwlegle ułożonymi, wzorzystymi liśćmi o długości ok. 10 cm i odwrotnie jajowatym kształcie. Z powodu srebrzystych odbarwień, które kojarzyć się mogą z barwą aluminium, potocznie nazywana bywa „pileą aluminiową”. Blaszka liściowa ma wyraźnie zaznaczone trzy wklęsłe nerwy, które rozchodzą się łukowato od podstawy i łączą przy wierzchołku, a pasy wzdłuż nerwów mają ciemnozielone ubarwienie o nieregularnych brzegach. Pomiędzy nerwami blaszka ma pomarszczoną i karbowaną fakturę, a wypukłe miejsca mienią się srebrzystymi plamkami. Pilea Cadiera zakwita biało-zielonymi, niepozornymi kwiatami, ale w uprawie pokojowej kwitnie rzadko lub wcale. Roślina szybko traci ładną, zwartą formę i należy ją przynajmniej raz w sezonie odnowić, przycinając i pobierając sadzonki pędowe, które bardzo łatwo się ukorzeniają.

Walory Pilea cadierei

  • zielono-srebrzysta kolorystyka
  • efektowny wzór na liściach
  • atrakcyjna faktura liści
  • rozkrzewiony, niski pokrój
  • łatwe rozmnażanie
  • roślina niewymagająca i łatwa w uprawie

Wymagania Pilei

Pilea preferuje stanowiska jasne z rozproszonym światłem. Bezpośrednie światło słoneczne, zwłaszcza latem, może przypalić liście. Konieczne jest też zapewnienie wysokiej wilgotności powietrza i temperatury 18-27 °C. Preferuje podłoże przepuszczalne. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®W sezonie wegetacyjnym podlewanie powinno być umiarkowane, a podłoże stale lekko wilgotne. Pilea nie toleruje nadmiaru i zastojów wody, dlatego konieczny jest dobry drenaż na dnie doniczki, a po podlewaniu należy odlać nadmiar wody z podstawki. Od jesieni ogranicza się podlewanie. W sezonie wegetacyjnym roślinę należy dokarmiać co 2 tygodnie zmniejszona dawką nawozu do roślin zielonych. Pilea ma tendencję do ogołacania się od dołu z liści , dlatego należy ją często odmładzać. Z przyciętych części można przygotować sadzonki, które łatwo się ukorzeniają.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Pilea cadierei Pilea Cadiera

Pilea cadierei Pilea Cadiera

Pilea o niezwykle dekoracyjnych, zielono-srebrzystych i delikatnie karbowanych liściach. Tworzy niski, rozkrzewiony pokrój. Roślina łatwa w uprawie.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć