Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Pellaea rotundifolia Ciemnotka okrągłolistna

Cena: 19,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-07-02647-NA-K2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Pellaea rotundifolia Ciemnotka okrągłolistna

Kompaktowa, niewielka paproć z Nowej Zelandii, która zachwyca pierzastozłożonymi, okrągłymi i skórzastymi liśćmi o ciemnozielonej barwie. Roślina cienioznośna.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Więcej informacji

Ciemnotka okrągłolistna -paprocie domowe

Ciemnotka okrągłolistna to ciekawa i bardzo dekoracyjna paproć, która pochodzi z Australii i Nowej Zelandii, gdzie porasta skaliste zbocza i klify. Paproć ta, dzięki niewielkim rozmiarom znajdzie miejsce w każdym wnętrzu, gdyż osiąga maksymalnie 30 cm wysokości. Tworzy pokrój prawie płaskiej rozety, a jej długie liście wyrastają z pełzającego kłącza. Największą ozdobą ciemnotki są smukłe i wydłużone liście o długości ok. 25 cm, złożone z małych ciemnozielonych listków, które wyrastają na ciemnobrązowej, lekko owłosionej osadce. Początkowo młode liście rosną wyprostowane, w miarę wzrostu wyginają się łukowato do dołu i przewieszają przez brzegi doniczki. Pojedyncze liście są okrągławe z lekko ząbkowanymi brzegami, z wierzchu ciemnozielone, skórzaste, błyszczące, a od spodu bardziej matowe i jaśniejsze. Tam też pojawiają się skupiska zarodni, które są zjawiskiem naturalnym u paproci i nie powinny być powodem do niepokoju. Ciemnotka okrągłolistna ładnie prezentuje się w podwieszanych pojemnikach i wyeksponowana na podwyższeniach, gdy jej liście swobodnie przewieszają się na boki.

Walory ciemnotki okrągłolistnej:

  • długie liście złożone z pojedynczych, okrągłych listków
  • ciemnozielona barwa
  • błyszcząca, skórzasta powierzchnia liści
  • paproć cienioznośna
  • niewymagająca i łatwa w uprawie
  • roślina bezpieczna dla zwierząt

Uprawa ciemnotki okrągłolistnej:

Pellaea nie jest paprocią lasów tropikalnych i z tego względu nie będzie miała identycznych wymagań jak większość znanych nam tropikalnych paproci uprawianych w domu. Paproć ta preferuje ciepłe warunki - optymalna temperatura latem to 21-23 °C, zimą trochę chłodniej, ok. 15 °C. Nie wymaga bardzo wysokiej wilgotności powietrza. Najlepiej rośnie przy rozproszonym świetle - dobre stanowisko to wystawa wschodnia, północno-zachodnia lub północno -wschodnia, latem poradzi sobie na parapecie północnym. Preferuje wilgotne, ale dobrze przepuszczalne podłoże o odczynie lekko wapiennym. Nie stosuje się typowej ziemi do paproci. Można użyć uniwersalnego podłoża z Zielonego Parapetu lub ziemi uniwersalnej do roślin doniczkowych, mieszając ją z drobnym żwirkiem, keramzytem i dodając pół łyżeczki wapna (np. kredy szkolnej). Podlewać należy wodą odstaną o temperaturze pokojowej dopiero, gdy przeschnie wierzchnia warstwa podłoża.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód F -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Pellaea rotundifolia Ciemnotka okrągłolistna"

Piękna ciemnotka

Karolina Z 2022-12-23

Ciemnotka dotarła w dobrym stanie, nieuszkodzona, posiada nawet młode wąsiki ????

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Pellaea rotundifolia Ciemnotka okrągłolistna

Pellaea rotundifolia Ciemnotka okrągłolistna

Kompaktowa, niewielka paproć z Nowej Zelandii, która zachwyca pierzastozłożonymi, okrągłymi i skórzastymi liśćmi o ciemnozielonej barwie. Roślina cienioznośna.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć