Calathea 'Fusion White'

Cena: 39,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produktB B

Pytanie o Produkt

Calathea 'Fusion White'

HIT domowej dżungli! Kolekcjonerska i unikatowa kalatea o malowniczo wybarwionych, biało – zielonych, plamistych liściach z fioletowym rewersem.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Kalatea 'Fussion White' -pstrokata, biało-zielona

Kalatea 'Fusion White' to niekwestionowana i najmodniejsza królowa zielonych wnętrz, która powoli odbiera koronę wszechobecnej monsterze. Zachwyca niebanalnym ubarwieniem i pięknym wzorem na liściach. Tworzy gęsty, kępiasty pokrój, a jej malownicze liście osadzone są na długich ogonkach. Blaszki liściowe w ciągu dnia pokazują całą swą urodę, prezentując wierzchnią stronę, a wieczorem składają się niemal pionowo, odsłaniając fioletowe rewersy i nadając kępie wyprostowany fason. Najpiękniejszą ozdobą, dzięki której kalatea 'Fusion White' zyskała tak ogromną sympatię, jest jej dekoracyjne wybarwienie. Blaszka liściowa z wierzchniej strony zachwyca biało- zielonym malunkiem, który rozchodzi się jodełkowato od nerwu głównego. Zielone i białe pasy umieszczone są nieregularnie i na każdym liściu tworzą oryginalny wzór. Niektóre liście mają większy procent białych odbarwień, inne są zielone z miejscowymi, białym plamkami. Liście wyglądają jak ręcznie malowane dzieła sztuki, a barwny efekt wzmacnia fioletowo-liliowy spód blaszki. Zwiewności i dynamizmu nadają roślinie delikatnie pofalowane brzegi liści. Mimo dwubarwnych i pstrych wzorów roślina jest elegancka i pełna wdzięku. Będzie nie lada gratką dla kolekcjonerów kalatei i najmodniejszych roślin domowej dżungli.

Walory kalatei 'Fusion White' :

  • atrakcyjne, zielono-białe ubarwienie liści z fioletowymi rewersami
  • piękny, rozłożysty, kępiasty pokrój
  • fascynujący wzór na liściach
  • ciekawy ruch liści – składanie się i rozkładanie
  • elegancka i nietuzinkowa ozdoba modnych wnętrz
  • unikatowa i kolekcjonerska odmiana

Wymagania i pielęgnacja kalatei

Roślina lubi stanowisko jasne o rozproszonym świetle lub półcieniste. Najlepiej usytuować ją w oknie od strony wschodniej. Przy takim położeniu będzie miała dostateczną ilość światła, aby odpowiednio wybarwić liście, a poranne słońce nie zrobi jej krzywdy. Warto pamiętać, że kalatea nie lubi przeciągów oraz gwałtownej różnicy temperatur.  Bardzo dobrze rozwija się przy dużej wilgotności powietrza oraz temperaturze w granicach 18-25°C. Liście należy codziennie zraszać letnią, przegotowaną wodą. Doniczkę warto ustawić na podstawce z wodą i kamyczkami. Kalatea pasiasta preferuje podłoże próchnicze, dobrze przepuszczalne, zdrenowane, o lekko kwaśnym odczynie. Odpowiednim podłożem dla kalatei jest mieszanka podłoża dla roślin wilgociolubnych z dodatkiem (20%-40%) perlitu lub keramzytu lub Seramisu. Ziemia powinna być stale wilgotna, ale nie mokra. Roślinę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach.  Warto zmniejszyć o połowę dawkę zalecaną przez producenta.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla zaawansowanych
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

3 Recenzje dla "Calathea 'Fusion White'"

Słodkie Malenstwo

Anna K 2023-06-14

To już czwarty maluch z gatunku Calatea. Jest śliczna. Jak na malucha ma sporo listków i jest zdrowa, nic się nie uszkodziło pomimo, że paczka dotarła w kiepskim stanie a maleństwo leżało w kartonie luzem. Całe szczęście, że z niego nie wypadła. Kocham Wasz sklep.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

jak na calathee pięknie i szybko odbija

Marta K 2023-04-26

mam tą piękność, jednak przyjechała już z robalem, które szybko zaczęły zjadać roślinę. jeśli komuś się przydarzy podobna sytuacja nie patyczkować się, spryskać roślinę, ściąć wszystko do ziemi i dać jej spokój - bardzo szybko odbija i robi się jeszcze ładniejsza.

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Radosna 'Diva'

Ewa F 2021-12-16

Moja 'Niunia' dotarła do mnie cała i zdrowa. Susza w doniczce ułatwiła jej baardzo trudną podróż. Przesadziłam, włożyłam do swojej roślinnej witrynki i widzę jak się cieszy. Teraz tylko czekać na pełną aklimatyzację i podziwiać jej piękno :)

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Calathea 'Fusion White'

Calathea 'Fusion White'

HIT domowej dżungli! Kolekcjonerska i unikatowa kalatea o malowniczo wybarwionych, biało – zielonych, plamistych liściach z fioletowym rewersem.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty