Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Cissus rhombifolia 'Ellen Danica'

Cena: 64,99 zł

99,99 zł brutto


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-Y-17-02985-NA-K3

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Cissus rhombifolia 'Ellen Danica'

Silnie rosnące pnącze o ciemnozielonych i głęboko powcinanych liściach. Wyróżnia się szybkim i bujnym wzrostem. Roślina cienioznośna i łatwa w uprawie.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Cissus rombolistny - szybko rosnące pnącza do domu

Cissus rombolistny to doskonałe i ponadczasowe pnącze do dekoracji wnętrz, które było popularne przed wielu laty, a obecnie przeżywa swój renesans. Należy do rodziny winoroślowatych i pochodzi z tropikalnych i subtropikalnych rejonów Afryki, Ameryki Środkowej i Australii. U gatunku pędy osiągają do 5 metrów długości. Z wyglądu i pokroju roślina przypomina nieco bluszcze, a jej pędy wspinają się z łatwością po podporach typu drabinki czy piramidalnie ułożone paliki. Cissus 'Ellen Danica' jest jedną z najczęściej uprawianych odmian i wyróżnia się bardziej dekoracyjnymi, większymi, silniej podzielonymi i głębiej wciętymi liśćmi niż gatunek. Osiąga 1,5 m wysokości w formie pnącej. Młode pędy są giętkie i podatne na układanie przy podporach, z czasem drewnieją. Ulistnione są ciemnozielonymi, cienkimi liśćmi o lekko błyszczącej powierzchni i papierowej fakturze. Liście złożone są z trzech romboidalnych i mocno powcinanych blaszek. Zarówno pędy, ogonki, jak i spody liści pokryte są brązowymi włoskami. Szybki, silny i bujny wzrost sprawia, że cisus 'Ellen Danica' prędko wypełni przestrzeń dużą masą zieleni. Roślina ceniona jest zwłaszcza za tolerancję na gorsze warunki oświetleniowe. Znakomicie prezentuje się uprawiana przy podporach i w wiszących pojemnikach. Świetnie sprawdzi się jako zielona ścianka dzieląca wnętrza na mniejsze zakamarki.

Walory cisusa rombolistnego 'Ellen Danica':

  • pnący pokrój
  • dekoracyjne ulistnienie
  • ciemnozielone, stonowane i jednolite wybarwienie
  • silny, szybki i bujny wzrost
  • roślina cienioznośna
  • łatwa uprawa

Wymagania cisusa rombolistnego:

Roślina bardzo łatwa w uprawie, preferuje stanowiska niebezpośrednio nasłonecznione, ale nie może być to głęboki cień. Najlepsza będzie wystawa wschodnia na parapecie lub tuż przy oknie oraz parapet północny. Najlepiej znosi przeciętną temperaturę pokojową – maksymalnie do 24 °C, zimą temperatura powinna być nieco niższa 13 – 15 °C. Lubi wysoką wilgotność powietrza i warto zafundować jej cotygodniowe zraszanie. Podłoże powinno być stale lekko wilgotne, ale trzeba uważać, aby nie przelać rośliny, gdyż jest na to wrażliwa. Dobrym podłożem dla cissusa będzie Podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu dla roślin nietolerujących nadmiaru wody. Od wiosny do końca lata cisusa należy nawozić co 2 tygodnie nawozem do roślin zielonych. Wskazane jest uszczykiwanie wierzchołków pędów oraz ich przycinanie w celu rozkrzewiania się. Roślina jest wrażliwa na wyziewy z urządzeń gazowych.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Cissus rhombifolia 'Ellen Danica'

Cissus rhombifolia 'Ellen Danica'

Silnie rosnące pnącze o ciemnozielonych i głęboko powcinanych liściach. Wyróżnia się szybkim i bujnym wzrostem. Roślina cienioznośna i łatwa w uprawie.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty