Calathea 'Silver Plate'

Cena: 69,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-C-12-03275-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Calathea 'Silver Plate'

Rzadko spotykana, niska odmiana o dekoracyjnych, owalnych liściach w srebrzysto - zielonym kolorze z różowym rumieńcem. Purpurowe spody liści i ogonki liściowe podkreślają jej urodę.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Kalatea 'Silver Plate' -kolekcjonerska

Kalatea ‘Silver Plate' oczarowuje wyjątkowym ubawieniem i niezwykle dekoracyjnymi liśćmi. Należy do odmian o średnim wzroście i osiąga w warunkach domowych 30 - 40 cm wysokości oraz podobną szerokość. Dość duże, szerokie, jajowato - owalne liście wyrastają na długich, sztywnych i wyprostowanych ogonkach o purpurowej barwie, która efektownie kontrastuje z zielono - srebrzystym ubarwieniem wierzchniej strony blaszki. Charakterystycznym znakiem rozpoznawczym odmiany ‘Silver Plate’ są subtelne, różowo - purpurowe rumieńce, które oblewają wierzchnią stronę liści. Największe nagromadzenie purpury i różu widoczne jest u podstawy liści oraz w okolicach dolnej części nerwu głównego. Daje to w efekcie wrażenie pięknego cieniowania, które przechodzi stopniowo w szarości i zielenie. Spodnia strona blaszki jest intensywnie ubarwiona na purpurowo, co pięknie komponuje się z purpurą ogonków liściowych i kontrastuje ze srebrzystościami. Rewersy liści ukazują swą urodę głównie wieczorem, kiedy kalatea kieruje liście wierzchołkami ku górze, a także w momencie rozwoju młodych, zwiniętych w ruloniki liści. W uprawie domowej kalatea kwitnie niechętnie, ale zdarzyć się może, że wyda drobne, niepozorne, białe kwiaty otoczone bladoróżowymi podsadkami.

Walory kalatei ‘Silver Plate’:

  • atrakcyjna kolorystyka
  • średnia wielkość docelowa
  • piękne, srebrzysto-zielone ubarwienie z różowo-purpurowym rumieńcem
  • purpurowy spód blaszki liściowej oraz ogonki
  • tropikalna ozdoba wnętrz
  • odmiana rzadko dostępna w sprzedaży – rarytas dla kolekcjonerów

Wymagania i pielęgnacja kalatei

Roślina lubi stanowisko jasne o rozproszonym świetle lub półcieniste. Najlepiej usytuować ją w oknie od strony wschodniej. Przy takim położeniu będzie miała dostateczną ilość światła, aby odpowiednio wybarwić liście, a poranne słońce nie zrobi jej krzywdy. Warto pamiętać, że kalatea nie lubi przeciągów oraz gwałtownej różnicy temperatur.  Bardzo dobrze rozwija się przy dużej wilgotności powietrza oraz temperaturze w granicach 18-25°C. Liście należy codziennie zraszać letnią, przegotowaną wodą. Doniczkę warto ustawić na podstawce z wodą i kamyczkami. Kalatea pasiasta preferuje podłoże próchnicze, dobrze przepuszczalne, zdrenowane, o lekko kwaśnym odczynie. Odpowiednim podłożem dla kalatei jest mieszanka podłoża dla roślin wilgociolubnych z dodatkiem (20%-40%) perlitu lub keramzytu lub Seramisu. Ziemia powinna być stale wilgotna, ale nie mokra. Roślinę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach.  Warto zmniejszyć o połowę dawkę zalecaną przez producenta.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści wielobarwny
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla zaawansowanych
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Calathea 'Silver Plate'

Calathea 'Silver Plate'

Rzadko spotykana, niska odmiana o dekoracyjnych, owalnych liściach w srebrzysto - zielonym kolorze z różowym rumieńcem. Purpurowe spody liści i ogonki liściowe podkreślają jej urodę.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty