Bezpieczna wysyłka roślin w okresie zimowym? TAK ale tylko z ogrzewaczem! Sprawdź

Rhaphidophora tetrasperma 'Mint' Monstera 'Minima Mint'

Cena: 129,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-C-12-04906-NA-K3

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!


B B

Pytanie o Produkt

Rhaphidophora tetrasperma 'Mint' Monstera 'Minima Mint'

Pstrokata odmiana popularnej monstery 'Minima' o liściach zdobionych nieregularną mozaiką o kontrastującej, kremowo żółtej barwie. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Monstera 'Minima Mint' - Rafidofora ‘Mint’ 

Rhaphidophora tetrasperma to spokrewniony z popularną monsterą gatunek o niezwykłej urodzie liści. Powszechnie nazywany jest Monsterą 'Minima', a jej liście są silne powcinane. Wcięcia zaś tak głębokie, że dotykają niemal ich nerwu głównego. Tworzą swoiste ząbki, które naprzemianlegle występują po obydwu stronach liści. Rafidofora w naturze jest okazałym pnączem, w uprawie domowej natomiast piękną, żywo zieloną rośliną, którą prowadzić można przy paliku lub w formie zwisającej. Jej pędy samoczynnie czepiają się podpory, dlatego długo zachowuje piękny pokrój, a jej bujne ulistnienie tworzy żywą ozdobę o fascynujących detalach.
Odmiana 'Mint' jest gratką dla kolekcjonerów, która oprócz ciekawych kształtów daje coś więcej! Połyskująca powierzchnia finezyjnie powcinanych liści ozdobiona jest kremowo żółtymi, losowo rozmieszczonymi plamkami. Nieregularna mozaika o ciepłych barwach efektownie kontrastuje ze stonowaną zielenią i pojawia się na liściach z różnym natężeniem. Jasne przebarwienia widoczne są również na spodniej stronie blaszki liściowej. U Monstery 'Minima Mint' każdy liść ma swoje niepowtarzalne wybarwienie, dlatego wygląd nowo rozwijającego się liścia jest zawsze niespodzianką, budzącą wiele emocji. Rafidofora 'Mint' sięga około 100-150 cm wzrostu, lubi przycinanie, którym można regulować jego formę i wielkość. Jest rośliną bardzo rzadko spotykaną, polecaną zarówno koneserom niezwykłych roślin egzotycznych oraz osobom poszukującym ciekawych i mało wymagających roślin zielonych, aby uczynić domowe wnętrze bardziej przytulnym.

Walory rafidofory 'Mint':

  • niezwykły kształt liści
  • efektowne, biało-kremowe, nieregularne przebarwienia
  • gratka dla kolekcjonerów
  • nieprzewidywalność wybarwienia
  • małe wymagania i łatwość w uprawie

Uprawa i wymagania Rafidofora

Rapidofora jest rośliną mało wymagającą i łatwą w uprawie. Preferuje stanowisko delikatnie zacienione z pośrednim światłem słonecznym. Najlepsza temperatura to 18- 25 stopni Celsjusza. Należy unikać przeciągów oraz utrzymywać stale wilgotną glebę. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®Rapidofora preferuje wysoką wilgotność powietrza około 70%. Roślinę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem do roślin zielonych.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Rhaphidophora tetrasperma 'Mint' Monstera 'Minima Mint'"

Monstera

Dawid Z 2024-02-06

Polecam duża sadzonka

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Rhaphidophora tetrasperma 'Mint' Monstera 'Minima Mint'

Rhaphidophora tetrasperma 'Mint' Monstera 'Minima Mint'

Pstrokata odmiana popularnej monstery 'Minima' o liściach zdobionych nieregularną mozaiką o kontrastującej, kremowo żółtej barwie. 

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

Jak zabezpieczamy rośliny przed chłodem w sezonie zimowym?

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest odpowiednio do kubatury przesyłki.

  • Przy dodatnich temperaturach zaizolujemy roślinę przed chłodem ekologicznym materiałem.
  • W zakresie temperatur 0 do -10°C zastosujemy izolację przed chłodem oraz dodamy ogrzewacz wytwarzający ciepło wewnątrz paczki.
  • Podczas mroźnych dni oraz przy temperaturze poniżej -10°C wstrzymujemy wysyłkę i czekamy na poprawę warunków atmosferycznych. Czas realizacji zostaje wówczas wydłużony.