Bezpieczna wysyłka roślin w okresie zimowym? TAK ale tylko z ogrzewaczem! Sprawdź

Calathea roseopicta 'Medallion Misty' Kalatea

Cena: 19,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-04907-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Calathea roseopicta 'Medallion Misty' Kalatea

Bajeczna odmiana o pięknych, wzorzystych liściach z ciekawym rysunkiem przypominającym pióropusz. Dodatkowo okazałe jak medaliony liście zdobione są różowymi rumieńcami. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Kalathea 'Medallion Misty'

Calathea roseopicta w naturalnym środowisku porasta podszyt lasów tropikalnych Brazylii oraz Peru. Jest rośliną o zjawiskowo pięknych, owalnych liściach, ozdobionych urzekającym wzorem. Odmiana 'Medallion Misty' dorasta do 40 cm wysokości i potrafi osiągnąć do 80 cm szerokości. Tworzy zwarty i kępiasty pokrój. Swoją nazwę zawdzięcza szerokim, owalnym niczym medaliony liściom, które wyrastają ze strzelistych, lekko zabarwionych na purpurowo pędów. Kalatea zmienia położenie liści w stosunku do słońca, dlatego nazywana jest też modlącą się rośliną. Wieczorem liście kierują się ku górze i przypominają dłonie wzniesione do modlitwy. Co ważne, jest rośliną bezpieczną dla zwierząt.
Kalatea 'Medallion Misty' zachwyca zniewalającym, wielobarwnym zdobieniem wierzchniej strony lekko błyszczących liści. Piękny wzór przywodzi na myśl piórko bajecznego rajskiego ptaka. Od żółtozielonego nerwu głównego rozchodzą się promieniście szerokie, jasnozielone, postrzępione pasy. Tworzą one wyraźny, kontrastowy rysunek jodełki na tle okalającego, ciemnozielonego pasma o równie postrzępionych krawędziach. Powstały wzór sprawia wrażenie namalowanego pociągnięciami pędzla i dodatkowo otacza go kremowo zielona aureola. Zewnętrzna część subtelnie pofalowanej blaszki liściowej, uwieńczona jest ciemnozielonym marginesem. Łagodnie pofałdowana powierzchnia liścia, miejscami bywa muśnięta delikatnym różem. Matowe spody liści mają barwę ciemnopurpurową, która łączy się z purpurą ogonków liściowych. Wystarczy raz spojrzeć na piękno wzorzystych liści, by przekonać się, że roślina będzie czarującym elementem wnętrz zaaranżowanych zarówno w nowoczesnym, jak i klasycznym stylu.

Walory kalatei 'Medallion Misty'

  • egzotyczny wygląd
  • niesamowite ubarwienie
  • efektowne, gęste kępy
  • duże, okrągłe liście ozdobione ciekawym wzorem
  • bezpieczna dla zwierząt

Wymagania i pielęgnacja kalatei 

Roślina lubi stanowisko jasne o rozproszonym świetle lub pół cieniste. Najlepiej usytuować ją w oknie od strony wschodniej. Przy takim położeniu będzie miała dostateczną ilość światła, aby odpowiednio wybarwić liście, a poranne słońce nie zrobi jej krzywdy. Warto pamiętać, że kalatea nie lubi przeciągów oraz gwałtownej różnicy temperatur.  Bardzo dobrze rozwija się przy dużej wilgotności powietrza oraz temperaturze w granicach 18-25°C. Liście należy codziennie zraszać letnią, przegotowaną wodą. Doniczkę warto ustawić na podstawce z wodą i kamyczkami. Kalatea pasiasta preferuje podłoże próchnicze, dobrze przepuszczalne, zdrenowane, o lekko kwaśnym odczynie. Odpowiednim podłożem dla kalatei jest mieszanka podłoża dla roślin wilgociolubnych z dodatkiem (20%-40%) perlitu lub keramzytu lub Seramisu. Ziemia powinna być stale wilgotna, ale nie mokra. Roślinę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem typu biohumus lub nawozem do  nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach. Warto zmniejszyć o połowę dawkę zalecaną przez producenta.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla zaawansowanych
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Calathea roseopicta 'Medallion Misty'  Kalatea

Calathea roseopicta 'Medallion Misty' Kalatea

Bajeczna odmiana o pięknych, wzorzystych liściach z ciekawym rysunkiem przypominającym pióropusz. Dodatkowo okazałe jak medaliony liście zdobione są różowymi rumieńcami. 

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

Jak zabezpieczamy rośliny przed chłodem w sezonie zimowym?

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest odpowiednio do kubatury przesyłki.

  • Przy dodatnich temperaturach zaizolujemy roślinę przed chłodem ekologicznym materiałem.
  • W zakresie temperatur 0 do -10°C zastosujemy izolację przed chłodem oraz dodamy ogrzewacz wytwarzający ciepło wewnątrz paczki.
  • Podczas mroźnych dni oraz przy temperaturze poniżej -10°C wstrzymujemy wysyłkę i czekamy na poprawę warunków atmosferycznych. Czas realizacji zostaje wówczas wydłużony.