Calathea roseopicta 'Princess' Kalatea

Cena: 19,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-04908-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Calathea roseopicta 'Princess' Kalatea

Cudowna kalatea o żywo zielonych liściach z wyraźnie zaznaczonych purpurowo różowym brzegiem. Liście są delikatnie karbowane i połyskujące, a od spodu zdobi je cukierkowa, różowa barwa.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Kalatea 'Princess'

Calathea roseopicta w naturalnym środowisku porasta podszyt lasów tropikalnych Brazylii oraz Peru. Jest rośliną o zjawiskowo pięknych, owalnych liściach, ozdobionych urzekającą kolorystyką. Odmiana 'Princess' dorasta do 40 cm wysokości i potrafi osiągnąć do 80 cm szerokości. Tworzy zwarty i kępiasty pokrój. Kalatea zmienia położenie liści w stosunku do słońca, dlatego nazywana jest też modlącą się rośliną. Wieczorem liście kierują się ku górze i przypominają dłonie wzniesione do modlitwy. Co ważne, jest rośliną bezpieczną dla zwierząt.
Kalatea 'Princess' zachwyca wspaniałymi liśćmi koloru niczym jubilerski hematyt oliwkowy, które otoczone są szerokim, fuksjowym obrzeżem. Ten sam fuksjowy kolor przebiega wąską strużką przez środek blaszki liściowej, podkreślając jej główne unerwienie. Młode liście są delikatnie jaśniejsze o kremowo-zielonym obrzeżeniu.
Spodnia strona blaszki liściowej ma barwę ciemnopurpurową, która łączy się z purpurą ogonków liściowych. Kalatea 'Princess' to fascynująca roślina, która będzie oryginalną, widowiskową ozdobą każdego wnętrza.

Walory kalatei 'Princess':

  • piękne liście o niesamowitym ubarwieniu
  • purpurowy spód blaszek liściowych oraz ogonków 
  • tropikalna ozdoba wnętrz
  • efektowne, gęste kępy
  • bezpieczna dla zwierząt

Wymagania i pielęgnacja kalatei 

Roślina lubi stanowisko jasne o rozproszonym świetle lub pół cieniste. Najlepiej usytuować ją w oknie od strony wschodniej. Przy takim położeniu będzie miała dostateczną ilość światła, aby odpowiednio wybarwić liście, a poranne słońce nie zrobi jej krzywdy. Warto pamiętać, że kalatea nie lubi przeciągów oraz gwałtownej różnicy temperatur.  Bardzo dobrze rozwija się przy dużej wilgotności powietrza oraz temperaturze w granicach 18-25°C. Liście należy codziennie zraszać letnią, przegotowaną wodą. Doniczkę warto ustawić na podstawce z wodą i kamyczkami. Kalatea pasiasta preferuje podłoże próchnicze, dobrze przepuszczalne, zdrenowane, o lekko kwaśnym odczynie. Odpowiednim podłożem dla kalatei jest mieszanka podłoża dla roślin wilgociolubnych z dodatkiem (20%-40%) perlitu lub keramzytu lub Seramisu. Ziemia powinna być stale wilgotna, ale nie mokra. Roślinę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem typu biohumus lub nawozem do  nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach. Warto zmniejszyć o połowę dawkę zalecaną przez producenta.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla zaawansowanych
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Calathea roseopicta 'Princess'  Kalatea

Calathea roseopicta 'Princess' Kalatea

Cudowna kalatea o żywo zielonych liściach z wyraźnie zaznaczonych purpurowo różowym brzegiem. Liście są delikatnie karbowane i połyskujące, a od spodu zdobi je cukierkowa, różowa barwa.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty