Aglaonema 'Green Bowl'

Cena: 49,99 zł

2-C-17-01397-NA-K4

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Aglaonema 'Green Bowl'

Rzadko spotykana aglonema o pięknie wybarwionych liściach, które mają wygląd łódkowatej miseczki. Cechuje ją zwarty i krępy pokrój. Rarytas dla kolekcjonerów!

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Aglonema 'Green Bowl'

Zachwycająca i rzadka spotykana w sprzedaży odmiana, która pomimo dość dużych liści tworzy zwarty i krępy pokrój. Najbardziej rzucają się w oczy jej przepięknie ubarwione i oryginalne w formie liście, osadzone na krótkich ogonkach. Są one duże, eliptyczne, ostro zakończone, z charakterystycznymi, wygiętymi do góry brzegami. Całość sprawia wrażenie, jakby brzegi były zbyt krótkie w stosunku do całej blaszki i ściągają ją u góry, tworząc zagłębienie. W efekcie tego liść wygląda jak zielona łódkowata miseczka. Liście wyrastają na jasnych, krótkich i prostych ogonkach, a same blaszki liściowe rozchylają się nieco na boki, układając niemal poziomo. Zdobi je efektowny rysunek trzech nałożonych na siebie odcieni zieleni, przy czym największą powierzchnię zajmuje duża, srebrzysto-zielona plama, na której odznacza się wyraźnie nerw główny w neonowo -zielonym kolorze. Brzegi liści okala ciemnozielony, łukowato wygięty margines o nierównych i poszarpanych brzegach, który zwęża się bliżej wierzchołka liścia. Każdy liść może się nieco różnić nasyceniem i wybarwieniem, ale wszystkie mają błyszczące i wklęsłe jak miseczki liście.

Walory Aglaonemy 'Green Bowl'

  • zwarty i krępy pokrój
  • miseczkowate, duże i błyszczące liście
  • atrakcyjna kolorystyka
  • roślina cienioznośna
  • łatwa w uprawie
  • rzadko spotykana odmiana, rarytas

Wymagania i pielęgnacja Aglaonemy

Aglonema preferuje stanowisko półcieniste lub jasne z rozproszonym światłem. Dla uzyskania pięknego wybarwienia potrzebuje jednak większej ilości światła. Lubi miejsca ciepłe o temperaturze 20 – 25°C , w zimie zniesie temperaturę nieco niższą. Należy jej zapewnić przynajmniej  umiarkowaną wilgotność powietrza, zwłaszcza  latem, zamgławiając bądź zraszając liście. Trzeba jednak pamiętać, że im wyższa temperatura, tym wyższa powinna być wilgotność powietrza. Jako roślina tropikalna źle znosi suszę, dlatego latem powinno się aglonemę podlewać obficie, najlepiej miękką wodą, natomiast zimą nieco oszczędniej.

Podłoże dla aglonemy powinno żyzne, próchnicze i przepuszczalne o odczynie lekko kwaśnym. Roślinę należy dokarmiać od wiosny do końca lata co 2 tygodnie nawozem do roślin zielonych. Ze względu na płaski system korzeniowy, aglonema lepiej czuje się w szerszych i niskich donicach. Nie lubi zmian miejsca i obracania. Wszystkie części rośliny zawierają toksyczny sok, który może wywoływać podrażnienia, dlatego prace pielęgnacyjne najlepiej wykonywać w rękawiczkach ochronnych.

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 17 cm. Wysokość rośliny z doniczką to około 50-55 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.  

   Aglaonema 'Green Bowl'

Opis

Miejsce/stanowiskorozproszone światło
Docelowa wysokość30-50 cm
Wymagania wodneśrednie
Kolor liściwielobarwny
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójkępiasty
Kategoria odporności na chłódJ -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Aglaonema 'Green Bowl'

Aglaonema 'Green Bowl'

Rzadko spotykana aglonema o pięknie wybarwionych liściach, które mają wygląd łódkowatej miseczki. Cechuje ją zwarty i krępy pokrój. Rarytas dla kolekcjonerów!

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem