Hedera helix 'Golden Kolibri' Bluszcz

Cena: 12,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-B-09-01227-NA-K1

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Hedera helix 'Golden Kolibri' Bluszcz

Uroczy bluszcz o drobnych liściach w kolorze żółto – zielonym. Zachwyca pięknym malunkiem i ciepłą barwą. Środek liścia jest zielony, a brzegi otacza żółty margines.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Bluszcz 'Golden Kolibri' -rośliny pnące i zwisające

Bluszcz jest jedną z najchętniej uprawianych roślin doniczkowych, cenionych za niewygórowane wymagania, długowieczność, wytrzymałość i dekoracyjne liście. W naturze rośnie m.in. w lasach strefy umiarkowanej Europy, gdzie płoży się po ziemi lub wspina po podporach i drzewach za pomocą korzeni czepnych. 

Hedera helix 'Golden Kolibri' jest odmianą o atrakcyjnym, pstrokatym i energetyzującym zabarwieniu. Drobne, ale szerokie liście z sercowatą podstawą są nierównomiernie nakrapiane żółtymi oraz ciemno i jasnozielonymi plamkami. Charakterystyczny jest wyraźnie zaznaczony zielony środek liścia i okalający brzegi żółto-złoty margines. Łodygi i ogonki w chłodniejszej temperaturze nabierają różowej barwy. Liście są urocze i niewielkie -mają od 3 do 6 cm długości, podzielone są trójklapowo i okrągło zakończone. Bluszcz 'Golden Kolibri' rośnie umiarkowanie i osiąga w warunkach domowych do 1,5 m wysokości.

Bluszcze można formować w najrozmaitszy sposób, prowadząc je przy podporach lub obsadzać nim wiszące ample. Wszystkie części rośliny są toksyczne, a kontakt z sokiem może podrażniać skórę lub powodować reakcję alergiczną.

Walory bluszczu 'Golden Kolibri'

  • długie pędy z dekoracyjnym ulistnieniem
  • żółto - zielone wyraziste ubarwienie
  • żółty margines i zielony środek liścia
  • roślina łatwa w uprawie
  • roślina cienioznośna

Wymagania bluszczu 'Golden Kolibri'

Jest to roślina, która świetnie przystosowuje się do warunków, które zostaną dla niej stworzone. Temperatury najbardziej sprzyjające wzrostowi oscylują pomiędzy 10 a 21 stopniami Celsjusza. Bluszcz ten najlepiej czuje się w warunkach wysokiej wilgotności w powietrzu i podłożu oraz w miejscach, w których ma zapewniony półcień lub całkowite zacienienie. Nadmierna ekspozycja w słońcu grozi poparzeniem liści. Nie należy do roślin wymagających jeśli zapewni mu się miejsce osłonięte od promieni słonecznych oraz żyzne i wilgotne podłoże. Bluszcze najlepiej rosną w mieszance przepuszczalnej, dlatego warto stosować do ich uprawy podłoża torfowe, o odczynie lekko kwaśnym. Odpowiednie dla bluszczu jest podłoże dla roślin wilgociolubnych z Zielonego ParapetuRoślinę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem do roślin zielonych.          

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko jasne lub ocienione
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód A- Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Hedera helix 'Golden Kolibri' Bluszcz"

Piękny okaz

Justyna O 2020-10-28

Bardzo ładny bluszcz nakrapiany ;) Ta odmiana podobała mi się najbardziej z dostępnych na stronie. Przyszedł w nienaruszonym stanie, forma taka, jak na zdjęciu poglądowym. Rośnie w oczach! Liście duże i pięknie ubarwione. Wygląda bardzo szlachetnie. Nie mogę się napatrzeć. Cieszę się z zakupy.

  • 3 z 3 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Hedera helix 'Golden Kolibri' Bluszcz

Hedera helix 'Golden Kolibri' Bluszcz

Uroczy bluszcz o drobnych liściach w kolorze żółto – zielonym. Zachwyca pięknym malunkiem i ciepłą barwą. Środek liścia jest zielony, a brzegi otacza żółty margines.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty