Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Iresine herbstii 'Aureoreticulata' Irezyna Herbsta

Cena: 13,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-02141-NA-K4

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Iresine herbstii 'Aureoreticulata' Irezyna Herbsta

Roślina doniczkowa o pięknie wybarwionych, pasiastych liściach i czerwonych pędach. Może być uprawiana całorocznie w pomieszaniach i jako sezonowa roślina ogrodowa.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Więcej informacji

Irezyna 'Aureoreticulata' - Iresine herbstii 

Irezyna Herbsta to roślina uprawiana przede wszystkim ze względu na pięknie wybarwione liście. W zależności od odmiany mogą być one purpurowe, zielono -żółte lub zielonobrązowe. Gatunek w naturze rośnie w Brazylii i Peru, głównie na wilgotnych terenach i jest niskim krzewem dorastającym do 1 m wysokości. W uprawie pojemnikowej osiąga maksymalnie 40 - 60 cm wysokości, przy czym pędy powinny być często uszczykiwane, a wiosną przycinane, aby zachęcić roślinę do stałego zagęszczania się i rozkrzewiania. Największą ozdobą irezyny 'Aureoreticulata' są niewielkie, owalne i mięsiste liście okrywające soczyste, wiśniowo-czerwone pędy i ogonki liściowe. Mają one mocno nasyconą zieloną barwę z wyraźnie zaznaczoną jaśniejszą siatką nerwów. Interesujący jest nieszablonowy kształt liści, który porównać można do serc lub motylków. Każdy liść jest trochę inny, ale każdy zachwyca. Irezyna zakwita zielono - kremowymi wiechowatymi kwiatostanami, wyrastającymi na szczytach pędów. Kwiaty nie mają dużej wartości ozdobnej, dlatego wskazane jest ich usuwanie, aby nie osłabiać rośliny kwitnieniem. W naszym klimacie irezyna może być uprawiana zarówno jako całoroczna roślina pokojową, jak i sezonowa roślina ogrodowa, która latem pięknie zaprezentuje się w pojemnikach na balkonie czy tarasie. Jest wspaniałą rośliną do tworzenia barwnych kompozycji z innymi, atrakcyjnie wybarwionymi roślinami. Nadaje się również do uprawy w większych szklanych pojemnikach, tzw. ogrodach w szkle.

Walory irezyny Herbsta:

  • pięknie wybarwione liście
  • efektowne czerwone pędy i ogonki liściowe
  • możliwość uprawy zarówno w pomieszczeniach, jak i sezonowo na zewnątrz
  • roślina do dużych ogrodów w szkle
  • bardzo łatwa w rozmnażaniu

Uprawa irezyny Herbsta:

Irezyna uprawiana całorocznie w pomieszczeniu powinna mieć zapewnione bardzo jasne stanowisko z rozproszonym światłem. Przy zbyt małej ilości światła pędy nadmiernie się wyciągają, a liście bledną. Podłoże powinno być przepuszczalne, ale dobrze trzymające wilgoć, z obowiązkową warstwą drenażu na dnie doniczki. Odpowiednie dla iresine jest podłoże dla roślin wilgociolubnych Zielonego Parapetu. Od wiosny do jesieni należy nawozić roślinę co 14 dni nawozem dla roślin o ozdobnych liściach. Irezyna jest tolerancyjna co do temperatury, ale najlepiej zapewnić jej latem temperaturę pokojową, a zimą ok. 16 °C. Irezyna wymaga dużej wilgotności powietrza, dlatego należy ją często zamgławiać. Wiosną nadmiernie wybujałe pędy należy przyciąć w celu pobudzenia rośliny do rozkrzewiania, a z uciętych pędów szczytowych można zrobić sadzonki, które bardzo łatwo ukorzeniają się nawet w samej wodzie.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści wielobarwny
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód I -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Iresine herbstii 'Aureoreticulata' Irezyna Herbsta

Iresine herbstii 'Aureoreticulata' Irezyna Herbsta

Roślina doniczkowa o pięknie wybarwionych, pasiastych liściach i czerwonych pędach. Może być uprawiana całorocznie w pomieszaniach i jako sezonowa roślina ogrodowa.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć