Dieffenbachia Cool Beauty

Cena: 39,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-B-12-03253-NA-K3

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Dieffenbachia Cool Beauty

Odmiana o kremowo – zielonym ubarwieniu z przewagą jasnych barw na środku, ciemnozielonym marginesem i jasnym, biało-kremowym obrzeżeniem. Zachwyca zwartą i gęstą kępą ozdobnych liści.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Dieffenbachia 'Cool Beauty' - o paskowanych brzegach

Dieffenbachia ‘Cool Beauty’ jest tropikalną pięknością o ozdobnych liściach, które zachwycają wyjątkowym wybarwieniem i wzorem. Tworzy bujne, gęste i zwarte kępy, osiągające 60 - 90 cm wysokości i 50 - 60 cm szerokości. Liście są owalne, osadzone na krótkich ogonkach, układają się blisko siebie niemal horyzontalnie, ukazując malowniczy rysunek na wierzchniej stronie. Przeważająca część blaszki liściowej jest jasno ubarwiona dużą, kremowo – limonkową plamą, która imituje kształt liścia. Tę środkową, jasną część okala kontrastujący z nią, ciemnozielony, szeroki margines o nieco postrzępionych i nieregularnych krawędziach. Całość wykończona jest cienką, kremowo -biała obwódką, która wyraziście podkreśla kształt liścia. Liście mają delikatnie pofalowaną powierzchnię oraz brzegi i wykończone są zaostrzonym wierzchołkiem. Paleta barw na blaszce liściowej rozciąga się od kremowej bieli, poprzez limonkową, jasną zieleń aż do głębokiej i nasyconej, ciemnej zieleni. Mimo obecności ciemnych barw, duża powierzchnia blaszki jest jasno ubarwiona, co sprawia, że w efekcie cała roślina tryska świeżością i soczystością i jest efektowną, rozjaśniającą wnętrza ozdobą. Trzeba jednak pamiętać, że jest rośliną toksyczną dla ludzi i zwierząt, a kontakt z wydzielanym przez nią białym sokiem może powodować podrażnienia i obrzęki skóry.

Walory dieffenbachii ‘Cool Beauty’:

  • zielono-kremowa kolorystyka
  • ozdobny wzór na liściach
  • atrakcyjny pokrój
  • roślina mało wymagająca, łatwa w uprawie
  • tropikalna, ożywiająca wnętrza ozdoba

Pielęgnacja dieffenbachii

Dieffenbachia preferuje stanowiska jasne, jednak nie bezpośrednio nasłonecznione. Ziemia do uprawy powinna być żyzna, przepuszczalna, lekko wilgotna. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Roślinę podlewamy dopiero w momencie, gdy wierzchnia warstwa podłoża zupełnie przeschnie. Latem podlewanie powinno być obfite, natomiast zimą należy je znacznie ograniczyć. Idealna będzie woda przegotowana, odstała. Dieffenbachia bardzo źle znosi przeciągi oraz przelanie. W okresie letnim optymalna temperatura powinna utrzymywać się w granicach 20-25 st. C, zimą 18-21 st. C. Od marca do października roślinę zasilamy nawozem do kwiatów o ozdobnych liściach. Dieffenbachia uwielbia dużą wilgotność powietrza, dlatego wskazane jest jej częste zraszanie.   

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla zaawansowanych
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód I -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Dieffenbachia Cool Beauty

Dieffenbachia Cool Beauty

Odmiana o kremowo – zielonym ubarwieniu z przewagą jasnych barw na środku, ciemnozielonym marginesem i jasnym, biało-kremowym obrzeżeniem. Zachwyca zwartą i gęstą kępą ozdobnych liści.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty