Stephania erecta

Cena: 99,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!B B

Pytanie o Produkt

Stephania erecta

Unikatowa i poszukiwana roślina bulwiasta o pięknej sylwetce i ulistnieniu!

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Stephania erecta 

Stephania erecta jest zupełnie inna od wszystkich znanych do tej pory roślin doniczkowych. Jej niezwykłość polega na tym, że jest to roślina bulwiasta, w której kaudeks może stać się bardzo duży w porównaniu z częścią nadziemną. Im starsza roślina, tym większy staje się jej brązowy kaudeks, przypominający ziemniak o chropowatej skórce, który ma kształt spłaszczonej kuli. Roślina ziemniaczana, bo taką nazwę również posiada Stefania, to tropikalny gatunek pochodzący z Azji Południowo-Wschodniej. Jest to zielna, bulwiasta, wieloletnia roślina pnąca, która wytwarza wijące się łodygi o długości dochodzącej w naturalnym środowisku do 8 metrów. Jej bulwiaste podkładki mogą mieć nawet do 30 cm średnicy. Nazwa Stefania wywodzi się z greckiego słowa „korona”, ponieważ jej pylniki w kwiecie ułożone są w kształt korony. Niezwykle liście wyrastają spiralnie z wierzchołka bulwy z czasem tworząc długie pędy. Największą atrakcją są skórzaste liście w kształcie tarczy z ogonkiem liściowym (łodygą) przyczepionym w pobliżu jego środka. Jednakże liście Stefanii są sztywne, zielone z jaśniejszym unerwieniem, rozchodzącym się promieniście ze środka. Pięknie harmonizują z kulistym kształtem bulwiastego kaudeksu. Ze względu na niewielkie wymagania świetlne i zamiłowanie do wilgoci będzie to idealna roślina do kuchni lub łazienki. Stephania erecta może stać się elementem kolekcji niezwykłych egzotyków bulwiastych, jest gratką dla zbieraczy wyjątkowych roślin doniczkowych. 

Wrzesień, październik i listopad to koniec okresu wegetacji Stephanii erecty. Przechodzi ona wówczas w fazę spoczynku. Stan ten trwa zwykle od grudnia do kwietnia i pozwoli cebulce odzyskać siły na kolejny sezon. Więcej o tym, jak przygotować się do zimowego spoczynku rośliny, przeczytasz TUTAJ.

Walory Stephania erecta:

  • niesamowity wygląd rośliny
  • ozdobna nadziemna bulwa
  • zielone, błyszczące, okrągłe liście
  • ogonki liściowe przyczepione do środka tarczy
  • jasne, promieniste unerwienie liści
  • doskonała roślina do pomieszczeń o niewielkiej ilości światła i dużej wilgotności

Wymagania Stephania erecta

Stephania erecta wymaga regularnego podlewania latem, gdy jest w pełni rozwoju, natomiast zimą podlewamy tylko sporadycznie, gdy liście opadną. Podlewanie zaleca się tylko wtedy, gdy gleba jest już zupełnie sucha, ponieważ bulwa może zacząć gnić od nadmiaru wody. Roślinie należy zapewnić porowate podłoże z dobrym drenażem. Można wykorzystać do tego celu perlit z niewielką ilością torfu oraz nawóz organiczny lub skorzystać z gotowego, certyfikowanego podłoża dla kaktusów i sukulentów. Stefania powinna być posadzona w miejscu raczej cienistym – trzeba unikać bezpośredniego światła słonecznego. Wystarczy jej do 2 godzin światła słonecznego dziennie. Stephania erecta najlepiej czuje się w pomieszczeniu, gdzie panuje wysoka wilgotność powietrza. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  Stephania erecta

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów.     

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów żółty
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód I -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

4 Recenzje dla "Stephania erecta"

Piękna bulwa!

Monika C 2024-06-19

Jestem zakochana już w samej bulwie. Przyszła dokładnie taka jak w opisie. Wsadziłam do ziemi i czekam. Od tygodnia ma takie małe zielonkawe coś na czubku, więc chyba się zaczyna! Nie wiem tylko czy to oznacza, że już powinnam zacząć podlewać ????

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Wystarczyło parę dni aby się obudziła :D

Roksana B 2023-03-14

Stephanie erecte mam u siebie juz ponad 2 tygodnie ale po tygodniu zaczęła puszczać zieloniutkie, młode piędziki :)
Aktualnie urosła mi o 1cm.
Nie mogę się doczekać aż zaczną rozwijać się pierwsze listki ^^

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Bulwa:))

Alina T 2020-11-03

Bulwa dotarła w całości a po dwóch tygodniach coś z niej kiełkuje:))

  • 6 z 6 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Laura Berezowska

Laura B 2020-10-22

Stefcia przychodzi zupełnie goła (zamówiłam bulwę do posadzenia duza) wiec nie zdziwcie się. Dostałam ja dzisiaj i będę ja ciągnąć medota na "ziemniaka w piwnicy", wiec w odpowiednia ziemie, trochę wody i do pudła na 3 tyg. Nie trzeba wtedy czekac miesiacami na znaki zycia ;)
Przyszla w dobrej kondycji, sprezysta, minimalnie miekkawa, ale to normalne jak bulwa jest przesuszona. Wskazówki do pielęgnacji podane w opisie sa ok. Ale jest kilka sztuczek o których zielony parapet najwyraźniej jeszcze nie wie ;)

  • 10 z 11 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Stephania erecta

Stephania erecta

Unikatowa i poszukiwana roślina bulwiasta o pięknej sylwetce i ulistnieniu!

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty