Portulacaria afra 'Lemon'

Cena: 9,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-02124-NA-K3

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Portulacaria afra 'Lemon'

Sukulent o grubych, mięsistych i drobnych liściach w kolorze limonkowym, przypominający grubosza. Tworzy gęsty, rozkrzewiony pokrój i świetnie nadaje się do formowania bonsai.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Portulacaria afra 'Lemon' 

Portulacaria afra jest sukulentem, który w naturze rośnie w południowo-wschodniej RPA. Tworzy pokrój krzewiasty lub formę małego drzewka i w warunkach naturalnych osiąga od 2 do 5 m wysokości.

Odmiana 'Lemon' jest jaśniejszą wersją gatunku i zachwyca limonkowym wybarwieniem liści. Najjaśniejsze są najmłodsze liście, które mają soczystą, zielono- cytrynową barwę. Młode pędy początkowo są miękkie i zielone, z wiekiem stają się grubsze, mniej podatne na wyginanie i nabierają czerwonawej barwy. Portulacaria afra 'Lemon' znakomicie nadaje się do formowania miniaturowych drzewek bonsai. Młode rośliny należy w tym celu systematycznie przycinać i odpowiednio formować, tworząc miniaturowy zgrubiały pień i rozgałęzioną koronę. Prawidłowe formowanie prowadzi do przyrostu głównego pędu na grubość i skarlaniu wszystkich części rośliny. Z nabrzmiałego pędu wyrasta wtedy wiele rozgałęziających się cieńszych pędów, zakończonych mięsistymi, owalnymi liśćmi w soczystym, jasnozielonym kolorze. Roślina prowadzona naturalnie, bez przycinania, będzie miała wzniesiony, rozgałęziony, ale niezbyt zwarty pokrój i osiągnie ok. 50 cm wysokości, przy czym tempo wzrostu jest dosyć powolne.

Portulacaria afra z wyglądu przypomina grubosza (crassula ovata), jednak cechuje się mniejszymi i gęściej ułożonymi liśćmi oraz bogatszym rozgałęzieniem pędów. W warunkach naturalnych, po okresie suszy zakwita małymi, białymi kwiatami. W uprawie domowej uzyskanie kwitnienia jest bardzo trudne i wymaga stworzenia roślinie warunków zbliżonych do naturalnych.

Walory Portulacaria afra 'Lemon':

 • limonkowa barwa liści
 • krzewiasty pokrój
 • drobne, mięsiste, owalne liście
 • znakomita do formowania drzewka bonsai
 • sukulent łatwy w uprawie

Wymagania Portulacaria afra 'Lemon':

 • stanowisko jasne, dobrze nasłonecznione
 • podlewanie umiarkowane
 • nie należy dopuszczać do zbyt silnego nasączenia podłoża wodą
 • podłoże z dobrym drenażem (np. podłoże dla kaktusów z dodatkiem żwirku lub perlitu)
 • nawożenie nawozem do kaktusów w okresie wegetacji

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój drzewkowaty
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Portulacaria afra 'Lemon'"

Piękna

Angelika S 2022-10-10

Bardzo powoli rośnie. Trzeba pilnować się z podlewaniem żeby nie przelać. ;)

 • 0 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Portulacaria afra 'Lemon'

Portulacaria afra 'Lemon'

Sukulent o grubych, mięsistych i drobnych liściach w kolorze limonkowym, przypominający grubosza. Tworzy gęsty, rozkrzewiony pokrój i świetnie nadaje się do formowania bonsai.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty