Rhipsalis clavata 'Easy Sweety'

Cena: 11,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produktB B

Pytanie o Produkt

Rhipsalis clavata 'Easy Sweety'

Uroczy, łatwy w uprawie, epifityczny kaktus zwany patyczakiem o cienkich, mięsistych, przewieszających się pędach. Zakwita białymi, drobnymi kwiatami, które wyrastają prosto z pędów.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Rhipsalis 'Easy Sweety' -patyczak

Rhipsalis clavata 'Easy Sweety' jest kaktusem epifitycznym, który w naturze rośnie w lasach tropikalnych Brazylii. Jego znakiem rozpoznawczym są długie, cylindryczne, nieco delikatne, jasnozielone pędy, które osiągają nawet 2 metry długości. Składają się z krótkich i mocno rozgałęziających się segmentów o średnicy 5mm. Ze względu na ich podobieństwo do cienkich, zielonych patyczków roślina nazywana jest potocznie patyczakiem. Tworzy gęsty i zwarty pokrój. Początkowo przybiera formę rozczochranej kulistej bryły, z czasem pędy przewieszają się przez brzegi doniczki, tworząc kurtynę nitkowatych, zielonych pędów. Wzrost jest szybki, więc roślina w krótkim czasie tworzy dużą masę zieleni. Młode pędy mają jaśniejszy odcień i często są lekko zaczerwienione. Rhipsalis 'Easy Sweety' kwitnie późną zimą lub wczesną wiosną, ale sporadycznie kwiaty mogą pokazywać się przez cały sezon. Są one białe, dzwonkowate o średnicy 1 cm i rozkwitają zwykle na końcówkach pędów. Po kwitnieniu tworzą się małe owoce o żółtej i czerwonej barwie. Roślinę można bardzo łatwo rozmnożyć z kilkucentymetrowych fragmentów pędu. Jako tropikalny kaktus epifityczny, Rhipsalis nie lubi mocnego słońca ani suszy, lecz wymaga przefiltrowanego światła oraz dużej wilgotności powietrza.

Walory Rhipsalis clavata 'Easy Sweety':

  • efektowne, patyczkowate pędy
  • docelowo pokrój zwisający
  • białe, drobne kwiaty
  • kaktus tropikalny, który nie lubi mocnego słońca ani suszy
  • łatwa uprawa
  • szybki wzrost

Wymagania Rhipsalisa:

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko jasne lub ocienione
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Rhipsalis clavata 'Easy Sweety'"

Super!

Paula B 2021-06-13

Piękna duża roślina ???? w kilka dni się zaaklimatyzowała i już puszcza nowe pędy ????

  • 3 z 3 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Rhipsalis clavata 'Easy Sweety'

Rhipsalis clavata 'Easy Sweety'

Uroczy, łatwy w uprawie, epifityczny kaktus zwany patyczakiem o cienkich, mięsistych, przewieszających się pędach. Zakwita białymi, drobnymi kwiatami, które wyrastają prosto z pędów.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty