Uwaga! Ze względu na dużą ilość zamówień czas realizacji to obecnie około 1 tygodzień (5-7 dni roboczych)! Dostawy zagraniczne oraz możliwość rejestracji dla innych krajów niż Polska są okresowo zablokowane. International deliveries and registrations are temporary blocked.  SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Pleiospilos nelii

Cena: 9,99 zł

2-A-06-00058-NA-K2-1-2

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!


B B

Pytanie o Produkt

Pleiospilos nelii

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Pleiospilos nelii - gigantyczne żywe kamienie

Ten zdumiewający gatunek zyskał uznanie dzięki niesamowitej budowie przypominającej kamienie zarówno z formy jak i barwy. Jego twarde, wyjątkowo duże, owalne liście w kolorze szarozielonym do złudzenia przypominają zaokrąglone kamyczki. Pleiospilos nelii wśród pozostałych gatunków tzw "żywych kamieni" cechuje się okazałymi rozmiarami -docelowo złożone liście osiągają rozmiar przekraczający średnicę orzecha włoskiego. Ten niezwykły gatunek swe prawdziwe piękno ujawnia gdy z jego wnętrza wyrastają duże, okazałe kwiaty w intensywnym żółto-złotym kolorze. Roślina ta jest bardzo mało wymagająca, odporna i wyjątkowo dekoracyjna w swej minimalistycznej i jednocześnie zaskakującej formie. Warunkiem dobrego rozwoju jest zapewnienie ciepła (temperatura pokojowa) oraz suchego podłoża, które nawadnia się sporadycznie jedynie niewielkimi ilościami wody. Zalanie systemu korzeniowego powoduje gnicie.

Walory Pleiospilosa nelii

 • roślina o niesamowitym wyglądzie
 • wyjątkowo duże, twarde, szarozielone liście - żywe kamienie
 • duże okazałe kwiaty o dwukolorowym zabarwieniu
 • łatwość uprawy

Wymagania Pleiospilosa nelii

 • słoneczne stanowisko
 • podlewanie ostrożne i oszczędne, roślina wrażliwa na zalanie
 • dobrze przepuszczalna, porowata gleba
 • nawożenie nawozem do kaktusów w okresie wegetacji
 • rzadkie przesadzanie

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. 

Oferujemy sadzonkę w doniczce o średnicy 5,5 cm. W doniczce znajduje się od 1 do 2 kamieni. Poniżej widoczne jest zdjęcie przykładowych sadzonek.     Zdjęcie sadzonki Pleiospilos nelii

Opis

Miejsce/stanowiskosłoneczne
Docelowa wysokośćdo 10 cm
Wymagania wodneniskie
Kolor liścizielony
Kolor kwiatówżółty
Trudność uprawydla zaawansowanych
Pokrójkępiasty
Kategoria odporności na chłódF -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

2 Recenzje dla "Pleiospilos nelii"

Urocze maleństwo!

Edyta B 2018-09-19

Roślinka zgodna z opisem i przykładowym zdjęciem sadzonki. Zapakowana idealnie w swojej podróży. Teraz cieszy moje oko a ochota na zakup kolejnych żywych kamieni rośnie :)

  Maleństwa :)

  Edyta B 2018-09-13

  Jestem zachwycona roślinkami. Myślę, że skuszę się na więcej jak znajdę na nie jeszcze miejsce. Dotarły bez uszczerbków. Super !

  • 2 z 2 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

  Napisz opinię

  Pleiospilos nelii

  Pleiospilos nelii

  Czas realizacji zamówienia to obecnie około 1 tydzień (5-7 dni roboczych)!

  PRZYDATNE INFORMACJE

  Czas realizacji jest niezmienny

  Długi czas realizacji wynika z bardzo dużej ilości zamówień oraz wszechobecnych trudności wynikających ze stanu pandemii. Niestety nie jesteśmy w stanie spełniać próśb o skrócenie czasu realizacji ze względu na kolejność i sprawiedliwość wobec Klientów, którzy złożyli zamówienie przed Tobą! Jeśli Twoje zamówienie uda się wysłać wcześniej, otrzymasz powiadomienie mailowe.

  Prosimy o cierpliwość! 

  Jeśli nie minął jeszcze deklarowany czas realizacji, prosimy o nie zadawanie pytań o termin realizacji i status zamówienia. Przyspieszy nam to proces odpowiedzi na wiadomości w innych sprawach, a infolinia rzadziej będzie zajęta! Aktualny status zamówienia można zawsze sprawdzić na stronie, do której link prześlemy w mailu po zakupie.

  Złożone zamówienia traktujemy jako ostateczne!

  Przemyśl swoje zakupy przed zatwierdzeniem zamówienia. Chcemy, aby nasza obsługa mogła poświęcić całą swoją uwagę na sprawną obsługę Klienta, dopilnowanie jakości wysyłanych produktów oraz bezpieczne pakowanie. W związku z tym po złożeniu zamówienia nie ma możliwości jego modyfikacji i dodawania kolejnych produktów. Niestety przy dużej ilości zamówień wydłuża to proces realizacji i powoduje duże komplikacje, które nie ułatwiają nam pracy w tym trudnym okresie.

  Dziękujemy za wyrozumiałość i cierpliwość oraz przepraszamy za niedogodności!

  Inni kupili również:

  Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem