Pleiospilos nelii

Cena: 7,99 zł

2-A-06-00058-NA-K2-1-2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Pleiospilos nelii

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Pleiospilos nelii - gigantyczne żywe kamienie

Ten zdumiewający gatunek zyskał uznanie dzięki niesamowitej budowie przypominającej kamienie zarówno z formy jak i barwy. Jego twarde, wyjątkowo duże, owalne liście w kolorze szarozielonym do złudzenia przypominają zaokrąglone kamyczki. Pleiospilos nelii wśród pozostałych gatunków tzw "żywych kamieni" cechuje się okazałymi rozmiarami -docelowo złożone liście osiągają rozmiar przekraczający średnicę orzecha włoskiego. Ten niezwykły gatunek swe prawdziwe piękno ujawnia gdy z jego wnętrza wyrastają duże, okazałe kwiaty w intensywnym żółto-złotym kolorze. Roślina ta jest bardzo mało wymagająca, odporna i wyjątkowo dekoracyjna w swej minimalistycznej i jednocześnie zaskakującej formie. Warunkiem dobrego rozwoju jest zapewnienie ciepła (temperatura pokojowa) oraz suchego podłoża, które nawadnia się sporadycznie jedynie niewielkimi ilościami wody. Zalanie systemu korzeniowego powoduje gnicie.

Walory Pleiospilosa nelii

 • roślina o niesamowitym wyglądzie
 • wyjątkowo duże, twarde, szarozielone liście - żywe kamienie
 • duże okazałe kwiaty o dwukolorowym zabarwieniu
 • łatwość uprawy

Wymagania Pleiospilosa nelii

 • słoneczne stanowisko
 • podlewanie ostrożne i oszczędne, roślina wrażliwa na zalanie
 • dobrze przepuszczalna, porowata gleba
 • nawożenie nawozem do kaktusów w okresie wegetacji
 • rzadkie przesadzanie

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. 

Oferujemy sadzonkę w doniczce o średnicy 5,5 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowych sadzonek.     Zdjęcie sadzonki Pleiospilos nelii

Opis

Miejsce/stanowiskosłoneczne
Docelowa wysokośćdo 10 cm
Wymagania wodneniskie
Kolor liścizielony
Kolor kwiatówżółty
Trudność uprawydla zaawansowanych
Pokrójkępiasty
Kategoria odporności na chłódF -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

2 Recenzje dla "Pleiospilos nelii"

Urocze maleństwo!

Edyta B 2018-09-19

Roślinka zgodna z opisem i przykładowym zdjęciem sadzonki. Zapakowana idealnie w swojej podróży. Teraz cieszy moje oko a ochota na zakup kolejnych żywych kamieni rośnie :)

 • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Maleństwa :)

Edyta B 2018-09-13

Jestem zachwycona roślinkami. Myślę, że skuszę się na więcej jak znajdę na nie jeszcze miejsce. Dotarły bez uszczerbków. Super !

 • 3 z 3 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz opinię

Pleiospilos nelii

Pleiospilos nelii

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem