Syngonanthus chrysanthus 'Mikado'

Cena: 39,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-B-09-01584-NA-K3

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Syngonanthus chrysanthus 'Mikado'

Roślinna nowość dla koneserów! Zachwycające 'Mikado' o trawiastych liściach i kwiatach jak guziki, osadzonych na długich łodyżkach. Urzeka niebanalnym wyglądem.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Syngonantus 'Mikado'

Syngonanthus chrysanthus to gatunek wyjątkowy i dość nowatorski w uprawie domowej. W naturze porasta bagienne obszary Brazylii, uwielbia więc wilgotne i tropikalne warunki. Roślina nie ma polskiej nazwy, potocznie nazywana jest 'Mikado' od nazwy odmiany rozpowszechnionej w uprawie pojemnikowej. 'Mikado' wygląda niezwykle wyjątkowo! Tworzy niską, kępiastą rozetę o średnicy 15 cm, złożoną z wąskich i przypominających trawę liści. Z centrum kępy wyrasta od kilku do kilkunastu prostych, cienkich, jasnozielonych i lekko owłosionych łodyg, które zwieńczone są małymi, przypominającymi guziki główkami kwiatów. Mimo, że kwiaty są niewielkie, to właśnie one najbardziej przyciągają wzrok. Wraz z długimi łodyżkami wyglądają jak długie szpilki wbite w kępę liści. Kwiaty mają barwę kremowo-złotą i są bezzapachowe, ale bardzo charakterystyczne. Kwitnienie trwa długo - pojedyncze kwiaty można podziwiać nawet przez 10 tygodni. W momencie kwitnienia roślina osiąga wysokość około 25 -35 cm. Rozeta z trawiastych liści u podstawy w połączeniu z wysokimi łodygami, zwieńczonymi małymi kwiatami, tworzy piękną linearną formę i świetnie się sprawdzi jako minimalistyczna ozdoba nowoczesnych wnętrz.

Walory Syngonanthus 'Mikado':

  • atrakcyjny pokrój
  • niska kępa trawiastych liści
  • nietuzinkowe kwiaty przypominające niewielkie guziki
  • długie, proste łodyżki kwiatowe
  • oryginalna ozdoba nowoczesnych wnętrz
  • nowość dla koneserów

Wymagania Syngonanthus chrysanthus 'Mikado':

Syngonanthus chrysanthus 'Mikado' ze względu na tropikalne i bagienne pochodzenie wymaga specyficznych warunków. Uwielbia dużą wilgotność powietrza, dlatego powinna być ona utrzymywana na wysokim poziomie, nawet 70%. Preferuje stanowiska słoneczne, ale nie wystawione na bezpośrednie, palące słońce. W gorszych warunkach oświetleniowych nie będzie kwitła. Najlepiej rośnie w temperaturze 19 –22 °C. Wymaga podłoża torfowego, lekko kwaśnego, bardzo przepuszczalnego, a jednocześnie dobrze utrzymującego wilgoć. Odpowiednie dla 'Mikado' jest podłoże dla roślin wilgociolubnych z Zielonego Parapetu Nie można dopuścić do całkowitego wyschnięcia podłoża. Roślina preferuje regularne zraszanie. Dobrym miejscem dla uprawy 'Mikado' jest jasna i ciepła łazienka.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów żółty
Trudność uprawy dla zaawansowanych
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Syngonanthus chrysanthus 'Mikado'

Syngonanthus chrysanthus 'Mikado'

Roślinna nowość dla koneserów! Zachwycające 'Mikado' o trawiastych liściach i kwiatach jak guziki, osadzonych na długich łodyżkach. Urzeka niebanalnym wyglądem.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty