Fittonia 'Mosaic Skeleton' Fitonia

Cena: 15,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-09-01770-NA-K3

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Fittonia 'Mosaic Skeleton' Fitonia

Niewielka roślina z lasów tropikalnych o ozdobnych, jasnozielonych liściach z intensywną, różową, mozaikowatą siateczką nerwów. Idealna do uprawy w szklanych pojemnikach.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Fitonia 'Mosaic Skeleton' 

Fittonia w naturze porasta podszyt deszczowych lasów tropikalnych w Kolumbii, Peru, Boliwii, Ekwadorze i Brazylii. Jest niewielką, płożącą rośliną, która osiąga ok. 20 cm wysokości i rozrasta się na szerokość do ok. 30 cm. Z powodu niezwykle ozdobnego wzoru na liściach nazywana jest potocznie rośliną mozaikową. Gatunek ma jajowate, ciemnozielone liście, pokryte siateczką różowych lub białych nerwów. Zakwita na szczytach ulistnionych pędów niepozornymi, zielonymi kwiatostanami o niewielkiej wartości ozdobnej. Kwiaty są małe, białe i gubią się optycznie między pstrokatymi liśćmi. Najczęściej się je usuwa, aby nie osłabiać kwitnieniem rośliny. Fitonia tworzy rozgałęziony i niski pokrój. Wyselekcjonowano wiele różnorodnych pod względem wybarwienia odmian. Najbardziej popularne odmiany mają liście zielone, różowe i czerwone o różnym stopniu wybarwienia z kontrastowym unerwieniem i często z widocznym marginesem. Fitonia ma działanie lecznicze, wykorzystywana była przez rdzennych mieszkańców Amazonii do leczenia np. bólów głowy i zębów. Jest idealną rośliną do uprawy w szklanych pojemnikach, świetnie wygląda w towarzystwie np. małych paproci czy pilei.

Odmiana 'Masaic Skeleton' zachwyca przepiękną kontrastową i żywą paletą barw. Liście są jasnozielone i żółtozielone z intensywnie różowym rysunkiem siateczki nerwów. Zachwycający kontrast dwóch żywych barw sprawia, że 'Masaic Skeleton' magnetyzuje i przyciąga wzrok. W zależności od ilości światła, liście mogą być ciemniejsze lub wybarwiać się na jasną, seledynową zieleń z odcieniami żółtego. Blaszkę liściową otacza cieniutki zielony margines, podkreślający kształt liścia. Fittonia 'Mosaic Skeleton' będzie ożywiającym akcentem kolorystycznym we wnętrzach, zwłaszcza na półcienistych stanowiskach, do których wprowadzi trochę barwnej energii.

Walory fitoni 'Mosaic Skeleton' :

  • jasnozielone liście z różową siatką nerwów
  • niewielkie rozmiary
  • czarująca kolorystyka
  • idealna do uprawy w szklanych naczyniach
  • roślina atrakcyjna w kompozycjach z innymi odmianami

Wymagania fitonii:

Fitonia preferuje stanowiska półcieniste, a nawet ocienione. Temperatura minimalna uprawy to 18 °C, optymalna 21° C. Wymaga dużej wilgotności powietrza, dlatego należy ją często zraszać lub zamgławiać letnią i odstaną wodą. W sezonie zimowym nie powinna stać w pobliżu kaloryferów, gdyż spowoduje to zasychanie liści. Podłoże powinno być stale lekko wilgotne. Latem należy fitonię podlewać regularnie 2-3 razy w tygodniu. Zimą rzadziej, uważając jednak, aby nie przesuszyć podłoża, gdyż może to skutkować zamieraniem rośliny. Od wiosny do końca lata nawozić należy co 14 dni zmniejszoną dawka nawozu płynnego. Odpowiednie dla fitonii jest podłoże dla roślin wilgociolubnych Zielonego Parapetu. Fitonię należy co jakiś czas przycinać w celu zagęszczenia pędów, można też systematycznie uszczykiwać ich wierzchołki.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko jasne lub ocienione
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści wielobarwny
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

2 Recenzje dla "Fittonia 'Mosaic Skeleton' Fitonia"

Marika

Marika Z 2022-02-24

Zachwyca swoją mozaikowatą siateczką nerwów, jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Szaleństwo kolorów

Milena W 2021-09-09

Ta Fittonia zachwyciła mnie nietuzinkowym, iście neonowym zestawieniem kolorów. Roślinka na żywo wygląda zjawiskowo.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Fittonia 'Mosaic Skeleton' Fitonia

Fittonia 'Mosaic Skeleton' Fitonia

Niewielka roślina z lasów tropikalnych o ozdobnych, jasnozielonych liściach z intensywną, różową, mozaikowatą siateczką nerwów. Idealna do uprawy w szklanych pojemnikach.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty