Aglaonema 'Super White'

Cena: 69,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-B-12-01775-NA-K4

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Aglaonema 'Super White'

Jedna z najjaśniejszych odmian aglonemy, której dojrzałe liście są niemal całkowicie białe.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Aglonema 'Super White'

Aglonema w naturze rośnie w lasach tropikalnych Środkowo-Wschodniej Azji. Mimo, że jej naturalnym środowiskiem są wiecznie zielone lasy deszczowe, to świetnie przystosowuje się do warunków w naszych mieszkaniach. Jest łatwa w uprawie, odporna i mało wymagająca. Dodatkowo jest jedną z niewielu roślin o pstrych liściach, które poradzą sobie w gorszych warunkach oświetleniowych. Idealnie nadaje się dla osób, które w nieskomplikowany sposób chcą wprowadzić nieco koloru do domowego wnętrza.

'Super White' jest jedną z najjaśniejszych odmian aglonemy. Liście u dojrzałych osobników są niemal w całości kremowo białe, a ich kształt podkreśla jedynie cieniutka zielona obwódka i delikatnie zarysowany nerw główny przebiegający przez środek. Odmiana bardzo cenna i wyróżniająca się wśród licznych krzyżówek aglonemy. Im starsza, tym liście są szersze i większe, a cała kępa bardziej okazała. Mimo swojej nietuzinkowej urody i niskiej zawartości chlorofilu, blaszka liściowa nie jest tak delikatna i podatna na wnikanie patogenów grzybowych, jak u wielu biało upstrzonych odmian innych gatunków. Zawdzięczamy to ich grubej strukturze oraz twardej skórce. 'Super White' dorasta do około 50 cm wysokości. Atrakcja dla kolekcjonerów aglonem i innych, oryginalnych roślin egzotycznych!

Walory Aglaonemy 'Super White'

  • duże, sercowate liście o kremowo białej barwie
  • subtelna, zielona obwódka
  • zmieniające się ubarwienie wraz z dojrzewaniem liści
  • rarytas dla kolekcjonerów
  • uprawa łatwa i nieskomplikowana

Wymagania i pielęgnacja Aglaonemy

Aglonema preferuje stanowisko półcieniste lub jasne z rozproszonym światłem. Dla uzyskania pięknego wybarwienia potrzebuje jednak większej ilości światła. Lubi miejsca ciepłe o temperaturze 20 – 25°C , w zimie zniesie temperaturę nieco niższą. Należy jej zapewnić przynajmniej  umiarkowaną wilgotność powietrza, zwłaszcza  latem, zamgławiając bądź zraszając liście. Trzeba jednak pamiętać, że im wyższa temperatura, tym wyższa powinna być wilgotność powietrza. Jako roślina tropikalna źle znosi suszę, dlatego latem powinno się aglonemę podlewać obficie, najlepiej miękką wodą, natomiast zimą nieco oszczędniej. Podłoże dla aglonemy powinno żyzne, próchnicze i przepuszczalne o odczynie lekko kwaśnym. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Roślinę należy dokarmiać od wiosny do końca lata co 2 tygodnie nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach. Ze względu na płaski system korzeniowy, aglonema lepiej czuje się w szerszych i niskich donicach. Nie lubi zmian miejsca i obracania. Wszystkie części rośliny zawierają toksyczny sok, który może wywoływać podrażnienia, dlatego prace pielęgnacyjne najlepiej wykonywać w rękawiczkach ochronnych.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Aglaonema 'Super White'"

Nika

Weronika J 2021-06-23

Piękna duża sadzonka, mnóstwo liści, żaden nie był uszkodzony. Kolor w rzeczywistości bardziej kremowy niż biały. Liście super wybarwione z zieloną obwódką. Bardzo ciekawa roślina :)

  • 2 z 2 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Aglaonema 'Super White'

Aglaonema 'Super White'

Jedna z najjaśniejszych odmian aglonemy, której dojrzałe liście są niemal całkowicie białe.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty